BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Cengiz Karakaşoğlu'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Müdürümüz Cengiz Karakaşoğlu'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Milletimizin tarihi,  destanlarla doludur. Bu destanların yazarları, Malazgirt'ten 15 Temmuz'a "bir gül bahçesine girercesine kara toprağa girmiş" kahraman şehitlerimizdir.

Ülkemiz 5 yıl evvel 15 Temmuz akşamı Fetö'nün başını çektiği şer odaklarının tasarladığı hain darbe girişimine maruz kaldı. Türk halkı o gece büyük bir demokrasi sınavı verdi. Aziz milletimiz; kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile tek vücut olarak istiklaline sahip çıkmak için göğsünü hain darbecilerin saldırılarına siper etti.

5 yıl önce meydanlardaki o birlik ruhu, 950 yıl önce Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Malazgirt ruhundan ,568 yıl önce İstanbul'u fethederek çağ açıp çağ kapatan fetih ruhundan, 106 yıl önce Çanakkale'yi geçilmez kılan şüheda ruhundan , 98 yıl önce Türkiye Cumhuriyetini kuran Kurtuluş Savaşı ruhundan farksızdı. O gecenin karanlığı şehitlerimizin şanlı mücadelesiyle aydınlandı.

Bu vatan için, bu bayrak için, birlik ve beraberliğimiz için canını seve seve veren, 15 Temmuz gecesi Hak yolunda gözünü kırpmadan şehadete yürüyen şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömür diliyorum.

                                                                                                                                                     Cengiz Karakaşoğlu

                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.