Giriş

Makaleler

PROJEMİZ

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN, " Eğitim öğretimde hedefimiz ilimizi daha yukarılara taşıma, çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamaktır. Bu da ancak iyi bir eğitim ortamının hazırlanmasıyla mümkün olacaktır.

Devamı

KARAKTER EĞİTİMİ

İnsana verilen değer, onun ahlâk ve karekteriyle bağlantılıdır. Hak katında ve halk katındaki kıymetimiz, ahlâk ve karekterimizin gelişmesi nispetindedir. Okul idarecileri öğrencileri hayata hazırlarken, bu yönde geliştirmenin yollarını arar dururlar. Bu gâyeyle bazı üniversitelerde, ahlâk ve karekter gelişim merkezleri bile kurulmuştur.

Devamı

 

Haberler

Eğitimde Başarı İçin Elele

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Eğitimde başarı için el ele” adlı projenin tanıtım toplantısında konuşan Bayburt Valisi Hasan İpek,  projeyle birlikte eğitimde başarının hedeflendiğini belirterek, “Türkiye’nin eğitim kalitesi en yüksek 10 ili arasına girmeyi planlıyoruz” dedi.

Devamı...

Değerler Eğitimi Projesi Amacına Ulaşıyor

Milli Eğitim Müdürlüğümüzün “BAŞARIYA EL ELE” Projesi kapsamında, “ DEĞERLER EĞİTİMİ ” Projesi, yürütülen etkinliklerle hedefine ulaşıyor.

“Değerler Eğitimi” dersinde, Yardımlaşma konusu işlenirken "Afgan Kardeşlerimle Harçlığımı Paylaşıyorum" Projesi çerçevesinde yaklaşık 5- 6 bin TL ‘lik gıda yardımı; öğrenciler ve öğretmenlerin katılımı ile Afgan Ailelere dağıtımı gerçekleştirildi. Bayburt Merkez Kaleardı 75.Yıl İlk ve Ortaokulu öğrencileri, Bayburt’ta yaşayan  toplam 176 kişiden oluşan Afgan Ailelere Gıda Yardımında bulundular.

Devamı...