BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
REHBER ÖĞRETMENLER İLE SEMİNER
6764 sayılı kanunla gelen yenilikler ilimiz rehber öğretmenlerine sohbet havasında aktardık. Seminer çalışmasına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet GÜVEN, Okul Müdürümüz Sait SAYAN, Okul Müdür Yardımcımız Mahmut ÇİLOĞLU, Okul Müdür Yardımcımız Celalettin KARAHAN ve ilimiz rehber öğretmenleri katıldı. Okulumuzun kazandığı yeni statü rehber öğretmenlere anlatıldı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet GÜVEN: Meslek öğrenmede saha ile okulun iç içe, koordineli olarak bir şekilde ilk defa bu kadar uyumlu olduğunu, yeni sistemde yerini alacak öğrencilerin Ülkemizin kanayan yarası olan ana elaman ihtiyacını gidereceğini ifade etti. Rehber öğretmenlerimizin toplantıya ilgisi merkezimizin sanayileşen toplumumuzun yaralarına şifa olacağının emaresi olarak anlaşıldı. Öğrencilerimizin tercih dönemlerinin yaklaştığı şu dönemde ve akademik olarak istenilen başarıyı gösteremeyen öğrencilerin mesleki eğitime yöneltilmesi ile bu sorun çözülecektir.Bu aşamada okul rehber öğretmenlerimizin yürüteceği çalışmalar ile ülkemizin bu sorunu giderilecektir. Seminer çalışmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum..![REHBER ÖĞRETMENLER İLE SEMİNER](/meb_iys_dosyalar/2017_06/12094109_DSC03323_001.jpg)