MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KOMPLEKSİ HIZLA YÜKSELİYOR.
Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN, hafta sonu Eğitim Kampüsünde yapımı devam eden Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksi inşaatında incelemelerde bulundu.![MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KOMPLEKSİ HIZLA YÜKSELİYOR.](/meb_iys_dosyalar/2015_06/k_28143614_5.png)
Yapılan çalışmalar , inşaatların durumu ve inşaatların tamamlanma süreci hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Seydi DOĞAN , “İlimizde çok önemli eğitim yatırımları gerçekleştiriliyor. Bayburt’un eğitim alanında dünden daha iyi bir konuma gelmesi ve eğitim kalitesinin arttırılması amacıyla çalışmalarımız artarak devam etmektedir. İl Yatırım Programlarımızın toplamı ; 17.044.114 TL (2 adet İmam-Hatip Ortaokulu, 1 adet Kapalı Spor Salonu, 1 adet Ortaokul, Öğrenci Pansiyonu ve 1 Adet Kamulaştırma) , Devlet Yatırım Programımızın toplamı da , 36.750.000 TL (Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, İmam-Hatip Lisesi ve Öğrenci Pansiyonu, Rehberlik araştırma Merkezi ) olarak toplamda 53.794.114 TL yatırımımız devam etmektedir.” Dedi.
Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksinin ( 24 derslikli Lise, 300 Öğrenci Kapasiteli Pansiyon, 2 adet atölye ve Spor Salonu ) teslim tarihinin 26 Temmuz 2016 olduğunu dolayısıyla 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete gireceğini belirtti.
Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN’a , inceleme sırasında İnşaat Emlak Şube Sorumlusu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemalettin KARAULUT ve İnsan Kaynakları Şube Müdürü Ahmet TUNCAY eşlik etti.