HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KUTLAMALARI
![HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KUTLAMALARI](/meb_iys_dosyalar/2024_06/06164559_0f4658bbc8d84fbb83d02fa45a3b55f1.jpg)
1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamaları sürerken hayat boyu öğrenme kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla Bayburt Halk Eğitimi Merkezinde çeşitli etkinlikler ve yıl sonu sergisi düzenlendi.
Vali Mustafa Eldivan ve eşi Meltem Eldivan'ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda sanatseverin katıldığı Hayat Boyu Öğrenme Haftası programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış ve protokol konuşmaları sonrasında Halk Eğitimi Merkezi ekipleri, halk oyunları gösterilerini sergiledi. Yöresel halk oyunları gösterileri ve canlı müzik dinletisinin ardından sergi açılışına geçildi.
Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin elinde hayat bulan ve yıl sonu sergisinde yerini alan çiniler, seramikler, el işlemeleri, takılar, örgü desenler, nakışlar, ehram tasarımlar, kehribar taşından yapılan takılar, görsel sanat ürünleri ve hediyelik eşyalar misafirler tarafından ilgiyle karşılandı.
Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler, Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurulan aşçılık atölyesinin açılışıyla devam etti.