BAYBURT'TA MİNİK ELLERİN SERGİ HEYECANI
![BAYBURT'TA MİNİK ELLERİN SERGİ HEYECANI](/meb_iys_dosyalar/2024_06/06153005_f340bc6dca4240f2b6f3abdf4a9d427b.jpg)
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Minik Eller Tasarlıyor projesi kapsamında ortaya konulan tasarımlar için kapsamlı bir sergi düzenlendi. Öğrencilerin parlak zekâlarıyla birleşen eserler, proje sergisinde katılımcıların beğenisine sunuldu.
Bayburt'ta temel eğitim kademesinde öğrenim gören öğrencilerin erken yaşlarda tasarım felsefesini benimsenmeleri için başlatılan ve başarıyla sürdürülen proje sonucunda ortaya çıkan özgün tasarımlar, Halk Eğitimi Merkezi bahçesinde açılan sergide yerini aldı.
Vali Mustafa Eldivan, Hanımefendi Meltem Eldivan, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, kurum amirleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı sergide öğrenciler projeleri hakkında bilgi verdi. Sergide yer alan az gürültü çok huzur, sularımız temizlensin, trafiğe bir nefes, uzay kıyafetleri, uzay araçları, su altı evi ve sandal tasarımı yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ait proje tasarımları ilgiyle karşılandı.
Bayburt Halk Eğitimi Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşen proje sergisi, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.