BAYBURT'TA 19 MAYIS COŞKUSU
![BAYBURT'TA 19 MAYIS COŞKUSU](/meb_iys_dosyalar/2024_05/20164734_whatsappimage20240520at15.10.59.jpg)
19 Mayıs 1919 Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Bayburt'ta coşkuyla kutlandı. Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Milli Mücadele'yi başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 105'inci yıl dönümü, renkli görüntülere sahne oldu.
Bayram kutlamaları, Saray Bahçesi'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı, semt sahasındaki kutlama programı ve etkinliklerle devam etti.
Vali Mustafa Eldivan, Milletvekili Orhan Ateş, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK üyeleri, sporcular, öğrenciler ve çok sayıda sivil vatandaşların katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Açılış ve protokol konuşmalarının ardından halk oyunları gösterileri sergilendi, günün anlam ve önemine uygun şiirler ve şarkılar seslendirildi. Törene katılan sporcular farklı spor branşlarında hünerlerini sergiledi.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ödül töreni ve resim sergisinin gezilmesiyle sona erdi.