BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Z Kuşağını Anlamak ve Yönetmek Konulu Seminer Gerçekleştirildi

Bayburt Eğitimde Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında Nisan ayı faaliyetleri devam ediyor. 
Z Kuşağını Anlamak ve Yönetmek Konulu Seminer Gerçekleştirildi

BEKAP projesi ‘Öğretmen ve Yöneticilerinin Eğitimleri İle İlgili Faaliyetler’ başlığı altında , ilimiz genelinde görev yapan okul müdürlerimize yönelik Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim öğretim üyeleri Yrd. Doç Dr. Figen ÇAM TOSUN ve Yrd.Doç.Dr.Yüksel EROĞLU tarafından ‘Z kuşağını anlamak ve Yönetmek’ konulu seminer gerçekleştirildi. Kuşakları bu şekilde sınıflandırmak için kesin ve net sınırlar bulmanın çok zor olduğunu vurgulayan TOSUN ve EROĞLU : ‘90’lı yıllarda doğan, hızlı öğrenen ve gelişim gösteren, teknolojiyle iç içe kişilerden oluşan gruba Z kuşağı denir. Teknolojiyle iç içe büyüyen bu çocuklar, bilginin ve zamanın hızına çok kolay adapte olabilmeleriyle dikkat çeker. Hız onları tanımlar ve aileler, bu çocukların gelişimine ayak uydurmakta zorluk yaşayabilir. Tüketim toplumu içinde büyürler, iç dünyaları diğer kuşaklardan gözle görülür ölçüde farklıdır.’ diyerek X, Y, Z kuşakları arasındaki farklılıklardan bahsettiler.
Seminerin son bölümünde ise Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Necmettin TOZLU , yöneticilerimize ‘eğitim yönetimi felsefesi’ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Atanur ÇAĞLAYAN “ Eğitim yöneticileri olarak gelişen ve değişen literatüre ayak uydurmanın ve bilgilerimizi her zaman güncel olanla değiştirmenin bizim gibi insanla doğrudan ilişkili bir alanda çalışan eğitim yöneticileri için kritik öneme sahip olduğunu düşünüyorum” diyerek Bayburt Eğitimde Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında düzenlenen bu faaliyete gösterdikleri ilgiden ötürü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin TOZLU başta olmak üzere öğretim üyelerine teşekkür etti.

28-04-201728-04-201728-04-2017

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.