BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS ve LGS İl Birincilerinden Vali EPCİM'e Ziyeret

YGS ve LGS İl Birincilerinden Vali EPCİM'e Ziyeret

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, Yükseköğretim Giriş Sınavı (YGS) ve Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) başarı gösteren öğrenciler ile Vali Cüneyt Epcim'i ziyaret etti.

Öğrencileri başarılarından ötürü tebrik eden Vali Cüneyt Epcim, çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Öğrencilere eğitim süreçlerine yönelik bir takım tavsiyelerde bulunan Vali Cüneyt Epcim, bu başarıların başta aileler ve öğretmenler olmak üzere kendilerini de sevindirdiğini ve gururlandırdığını dile getirdi

Yükseköğretim Giriş Sınav'ında (YGS) sayısal alanda Bayburt birincisi Medine Yüceoğlu Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesini, eşit ağırlıklı alanda Bayburt birincisi Yasemin Kaya Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini ve sözel alanda Bayburt birincisi Murat Kaymak Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesine yerleşti.

Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) Aydıntepe Şehit Erdal Eraslan Ortaokulu öğrencisi Göktuğ Semih İstek 500 tam puanla Türkiye birincisi Ankara Fen Lisesini, Bayburt Şair Celali Ortaokulu öğrencisi Emirhan Çiçek 488 puanla Bayburt ikincisi Trabzon Fen Lisisine ve Bayburt Ortaokul öğrencisi Ahmet Talha Karagüzel 484 puanla Trabzon Fen Lisesini kazandı.

05-09-201905-09-201905-09-201905-09-2019

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.