BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye 3.sü Öğrencimizden Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından Kayseride organize edilen, 6. Uluslararası Arapça Yarışmalarında Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesi hat ve kaligrafi dalında Türkiye 3.sü oldu. Yarışmaya Bayburtu temsilen katılan Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Aysu Elif Uğurtay okul idarecileri ve öğretmeniyle birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seydi Doğan’ı makamında ziyaret ettiler.
Türkiye 3.sü Öğrencimizden Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

Gerçekleşen ziyarete Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Öksüzer, Müdür Başyardımcısı Davut Çakır, öğrencimizin rehber öğretmeni İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Adem Durulmuş, derece alan öğrencimiz Aysu Elif Uğurtay katıldılar. Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Kemalettin Karabulut ve Bülent Koçyiğit’in hazır bulundukları ortamda, Aysu Elif Uğurtay, derece alan eseri hakkında Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seydi Doğan’a bilgi verirken “Bu yarışmaya katılmaya karar verdiğimde ismimden (Elif) yola çıkarak, bana doğruluğu anlatan bu Ayeti seçmeyi uygun buldum. Bu Ayette bana Elif gibi, dost doğru olan ya da doğru yoldan uzak olan yolları hatırlattı. Bu yüzden tema olarak yolları seçtim” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Milli Eğitim Müdürümüz bu güzel düşünceleri ve başarısından dolayı öğrencimizi tebrik ederek bu başarıda emeği geçen öğretmen ve idarecileri kutladığını belirtti. Okul idarecileri ve öğrencimizin rehber öğretmeniyle yarışma ve yapılan çalışmalarla ilgili bir süre sohbet eden Milli Eğitim Müdürümüz sohbet sonunda öğrencimizi çeşitli hediyelerle ödüllendirdiler.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.