BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK’A KATILAN ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

49.Tübitak Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Erzurum Bölge Sergisine davet edilen proje sahibi öğrenciler müdürlüğümüzce ödüllendirildi.
TÜBİTAK’A KATILAN ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

    Yarışmaya Fen Lisesinden Türk Dili ve Edebiyatı dalında “Divan Ligi” projesiyle katılan Esat Burak Polat ve Talha Turaç Türk, danışman öğretmenleri Zekayi Tepir nezaretinde yaklaşık 250 projeyle yarıştı ve Erzurum Bölge 3.sü oldu. Teknolojik Tasarım dalında “Otomatik Güneşlikle Güneş Yolunu Karartmasın” adlı projeleriyle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Enbiya Kiki ve Abdülaziz Aktürk, danışman öğretmenleri Eren Yıldırım nezaretinde sergide ilimizi temsil etti. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

    Divan Ligi projesi Nedir? Divan edebiyatı sanatçısı ve eserlerini futbolun kurallarıyla harmanlayarak, ezberci yaklaşımdan uzaklaşıp eğlenerek öğrenebileceğimiz bir oyundur. Oyunla ilgili detayları anlatan Esad Burak POLAT, oyunu iki kişi oynayacak şekilde tasarladıklarını belirterek, “Yüzyıllara göre divan edebiyatı sanatçılarının kimler olduğu ve eserlerinin neler olduğunu tespit ettik. Daha sonra bunu futbolla nasıl ilişkilendirebiliriz bunun için çeşitli oyun kurgulamaları yaptık. Bu da bu oyunun zevkli, her defasında çeşitliliği olan, oynadıkça tekrara düşmekten uzak bir oyun olmasına katkıda bulundu.” ifadelerini kullandı. Öğrenciler oyunun dijital ortamda oynanabilmesi için çalışmalarına devam edeceklerini de sözlerine ekledi. 

 

 

 

04-04-201804-04-201804-04-201804-04-2018

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.