BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG’tan Önce Son Prova

Bayburt genelindeki ortaokullarımızda öğrenim gören 1200 8. Sınıf öğrencisi Çarşamba-Perşembe günleri yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) öncesi düzenlenen deneme sınavına katıldılar.
TEOG’tan Önce Son Prova

Bayburt Belediyesinin sponsorluğuyla yıl boyunca 5 kez düzenlenecek olan deneme sınavlarının ilki bugün bütün ortaokullarımızda uygulandı. Çarşamba-Perşembe günü girecekleri TEOG sınavlarından önce son bir kez kendilerini deneme imkanı bulan öğrencilerimiz, bu sınavla birlikte geldikleri son noktayı görerek sınav öncesinde ne durumda olduklarını tespit etme şansı elde ettiler.

 

Deneme sınavı uygulanan okulları ziyaret eden Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN deneme sınavından çıkan öğrencilerle sohbet ederek sınavla ilgili görüşlerini sordu. Moral ve motivasyonlarını yüksek tutmaları nasihatinde bulunarak bugün burada kendilerinin en son durumuyla ilgili bilgi sahibi olabilme fırsatı bulduklarını ve bununla birlikte sınava daha moralli ve daha hazır bir şekilde girebileceklerini ifade etti. Ayrıca bu deneme sınavlarının Bayburt Belediyesinin destekleriyle düzenlendiğini belirterek eğitimle ilgili hassasiyetleri ve yaptıkları katkılardan ötürü Bayburt Belediye Başkanı Mete MEMİŞ’in şahsında Bayburt Belediyesine de tüm öğrenciler ve eğitim camiası adına teşekkür etti.

 

Ziyaretler kapsamında Mahmut Kemal Yanbeğ Ortaokulu, Yüzbaşı Şehit Agah Ortaokulu ve Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden Milli Eğitim Müdürümüz sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar dileyerek sınavın uygulanmasında görev alan tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür ettiğini belirtti.

23-11-201523-11-201523-11-201523-11-2015

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.