BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı) Değerlendirme Toplantısı

26-27 Kasım Tarihinde uygulanarak Ocak ayında sonuçları açıklanan 1. Dönem ortak sınavlarının sonuçlarını değerlendirmek ve 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek 2. Dönem sınavları için yapılan hazırlıklarla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere köy ve ilçelerde dahil olmak üzere ortaokul müdürleriyle TEOG değerlendirme toplantısı Bahir Necati Sorguç Yatılı Bölge Okulu Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı) Değerlendirme Toplantısı

Milli Eğitim Müdürümüzün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcıları M. Fatih ULUCA, Kemalettin KARABULUT, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve ilimizdeki ortaokulların müdürleri katıldılar.

 

Toplantının açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, bir gün önce lise müdürleriyle YGS ye yönelik bir toplantı yapıldığını, bu toplantıda başarı ve başarıya etki eden birçok faktörün masaya yatırıldığını ama en önemli etkenin temel eğitimin kalitesi olduğunu belirtti. “ Temel eğitimde yapılan çalışmalar ve uygulamalar, sınavla ilgili diğer bütün çalışmalarımıza temel teşkil etmektedir. Bu anlamda görevlerinizin kritik bir önem taşıdığını düşünüyorum. Yapacağınız çalışmalar, bu çalışmalardan alacağınız verim ve konuya genel yaklaşımınız sadece temel eğitimde değil eğitimin sonraki kademelerinde de kaliteyi ve başarıyı artırıcı etkiler gösterecektir. Öğrencilerin ihtiyaç ve sorunlarının tespiti ve en kısa zamanda giderilmesi, öğretmenlerimizin bu anlamda rutinin dışına çıkarak yapacağı çalışmalara destek olunması ve teşvik edilmesi gibi noktaların yanında başarıya ve hedefe ulaşmaya odaklı bir okul ikliminin de oluşturulması her şeyden önce gelmektedir. Bu toplantıyı yapmamızın asıl amacı da bu kapsamda okullarınızda gerçekleştirdiğiniz faaliyetleri, örnek olarak gösterilebilecek iyi uygulamaları ve tavsiyelerinizi birbirinizle paylaşmanız, varsa ortak sorunlara işbirliği içinde çözüm bulunması, iyi örneklerin ve uygulamaların paylaşılarak yaygınlaştırılmasıdır. Bu anlamda bugün yapacağınız paylaşımları önemsediğimi belirtmek istiyorum.” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade eden Milli Eğitim Müdürümüz ardından okul yöneticileriyle birlikte TEOGla ilgili istatistiki değerlendirmelerin bulunduğu sunumu izledi.

 

Sunumun ardından okul müdürleri okullarında uyguladıkları ya da öğretmenlerce uygulanan iyi örnekleri paylaşarak fikir alışverişinde bulundular. İyi örneklerin paylaşımın artırılmasının yanında hazırlanacak organizasyonlarla okullar arasındaki iletişim ve işbirliğinin de artırılması ve düzenlenecek faaliyetlerde ortak hareket edilmesi gibi konularda görüş birliğine varıldı. 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.