BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SESLİ OKUYORUM OKUDUĞUMU DUYUYORUM DUYDUĞUMU ANLIYORUM!!!!!!!!!!!

SESLİ OKUYORUM OKUDUĞUMU DUYUYORUM DUYDUĞUMU ANLIYORUM!!!!!!!!!!!

 

Bayburt Merkez Cumhuriyet İlkokulu Öğrencileri çok düşük maliyetle atıl maddeleri değerlendirerek okuma telefonu yaptılar. 90 derecelik iki plastik dirsek, su borusu ve renkli bantlar kullanılarak gerçekleştirdikleri proje, küçük bedenlerinde büyük ufuklar açıyor.

            Proje Koordinatörü Şehriban EMİR tarafından 2. Sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdikleri projenin amacı, öğrencilerin okuma telefonlarını kullanarak sesli okuma yapmalarını sağlamak. Proje İki adet 90 derecelik dirsek ve 15 cm uzunluğunda plastik borunun kaynak edilerek birleşmesinden oluşuyor.  Bu yöntemle öğrenciler kendi okudukları sesleri kendileri duyabiliyor, duyduğunu anlayabiliyor ve yorum yapabilme yeteneği kazanıyor. 20 desibel düzeyindeki sesleri 65 desibel şiddetinde duyabiliyor. Sesleri net duyabildiği için yüksek sesle değil normal konuşur gibi okuma yapabiliyorlar.

            Proje ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Ahmet PEKMEZCİ ‘’yapılan uygulamaların öğrenciler üzerinde olumlu etki bıraktığı ve öğrenciler arasında okuma istek ve arzularının arttığını söyledi. Okuma telefonları ile yapılan okumadan sonra 5n 1k sorularına alınan doğru cevap sayılarının da arttığını, öğrencilerin okuma telefonlarının evde kullanılmasında daha fazla kitap okuma alışkanlıklarının arttığını söyledi. ‘’

30-12-201530-12-201530-12-2015

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.