BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimizden Engelli Öğrencilerimize Ziyaret

Sayın Valimiz Yusuf ODABAŞ ve eşi hanımefendi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ni ziyaret ederek burada eğitim gören öğrencilerimizle bir araya geldiler.
Sayın Valimizden Engelli Öğrencilerimize Ziyaret

Ziyarette sayın Valimiz ve eşi hanımefendiye Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN ve Özel Eğitimden sorumlu Şube Müdürümüz İlyas GÜNAY eşlik ettiler.

 

     Sayın Valimiz ve eşi hanımefendi merkezimizde sınıf ve atölyeleri teker teker dolaşarak öğrencilerin her biriyle ayrı ayrı ilgilendiler. Öğretmenlerinden ve merkezin yöneticilerinden öğrenciler ve işleyiş hakkında bilgi alan sayın Valimize sınıflardan birinde öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde kendi hazırladıkları kısa bir gösteri sundular. Neşeli anların yaşandığı gösteri esnasında öğrencilerin mutlulukları ve heyecanları görülmeye değer sahneler ortaya çıkardı.

 

 

Daha sonra öğretmenler odasında bir araya geldiği idareci ve öğretmenlerle sohbet eden sayın Valimiz en başta kurumun temizliğinden çok memnun kaldığını, kuruma ve öğrencilerine yakışır bir titizlikle temizlik hususuna riayet edildiğini görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

“Öğretmenlik başlı başına bir sabır ve fedakarlık mesleğidir. Bu kurumda çalışan ve bu yavrularımızla bire bir ilgilenen öğretmenler olarak sizin sabrınızın daha fazla olması gerektiği konusunda hem fikir olduğumuzdan şüphem yok ve nitekim bu yavrularımızın gözlerindeki ışığa bakınca bu sabrı fazlasıyla gösterdiğinizi ve onların özel durumlarından kaynaklanan sıkıntılarını aşmalarında elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığınızı görmek mümkün. Sizler burada sadece öğretmenden beklenen sabrı değil, belki annelerinden bekledikleri şefkati, babalarından umdukları sahiplenilme duygusunu, abiliği, ablalığı, arkadaşlığı ve kardeşliği de yeri geldiğinde onlardan esirgememek durumundasınız ve öyle olduğuna da inanıyorum. Sizlerin sayesinde onlar da yaşıtları gibi ve en az onlar kadar içinde yaşadıkları toplumun birer parçası olduklarını hissedecekler.” Diyerek duygu ve düşüncelerini dile getiren sayın Valimiz ardından öğretmenler, kurum idarecileri, Özel Eğitim şube Müdürümüz İlyas GÜNAY ve Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN’dan görüş, öneri ve sorularını alarak kurumla ilgili genel bir değerlendirme yaptı. Ardından Sayın Valimiz, eşi hanımefendiyle birlikte merkezimizden ayrıldı.

 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.