BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü ve Daire Başkanının İlimizi Ziyareti

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü sayın Celil GÜNGÖR ve Daire Başkanı sayın Seyfettin TORAMAN bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere şehrimize geldi.
Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü ve Daire Başkanının İlimizi Ziyareti

Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürümüz İlyas GÜNAY’ın eşlik ettiği Genel Müdürümüz ve Daire Başkanımız ilk olarak Engelliler Haftası nedeniyle Rehberlik Araştırma Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin ortaklaşa düzenlediği etkinliğe katıldılar. Burada gösterilerini ve yıl boyunca yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya çıkardıkları çalışmalarını sergileyen engelli öğrencilerimizi ilgiyle izleyen Genel Müdürümüz ve Daire Başkanımız programın ardından ilimize bağlı Bayraktar ( Baksı) Köyünde bulunan Baksı müzesini gezdiler. Müzenin Bayburt için çok önemli bir tanıtım fırsatı olduğunu dile getiren Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR müzeyi oldukça beğendiğini ve müzeyle ilgili duyduklarını bizzat görmekten memnun olduğunu belirtti. 

Müzeyi detaylı bir şekilde gezerek müzede sergilenen eserler ve yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden detaylı bilgiler alan Genel Müdürümüz ve Daire Başkanımız programlarına devam etmek üzere şehir merkezine hareket ettiler. Müze gezisi sonrası geldikleri şehir merkezinde Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında öğrencilerin çalışmalarını yerinde gözlemleyen ve öğrencilerle sohbet eden Genel Müdürümüz ve Daire Başkanımız, kurum yetkililerinden kurumla ilgili bilgi alarak yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular. 

Bir sonraki gün programlarına kurum ziyaretleriyle devam eden Genel Müdürümüz beraberindeki heyetle ilk olarak Özel Eğitim İş Uygulama Merkezini ziyaret etti. Engelli öğrencilerimizle birebir ilgilenerek çalışmalarını gözlemleyen Genel Müdürümüz ve Daire Başkanımız kurum yetkililerinden bilgi alarak yapılan ve planlanan faaliyetler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretini çalışmalardan ve kurumun tertip ve düzeninden duyduğu memnuniyeti dile getirerek tamamlayan Genel Müdürümüz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezini ve Rehberlik Araştırma Merkezini de ziyaret ederek yapılan faaliyetleri yerinde inceledi.

       
         Akşam Milli Eğitim Müdürümüzün ev sahipliğinde Öğretmenevinde düzenlenen yemeğe katılan sayın Genel Müdürümüz ve Daire Başkanımıza ilimizin yöresel yemekleri ikram edildi. Yemek esnasında ve sonrasında yemeğe katılan sayın Valimiz Yusuf ODABAŞ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin PALA , Bayburt Üniversitesi Rektörlük Başdanışmanı Prof. Dr. Necmettin TOZLU, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ve ilimizde faaliyet gösteren Özel Eğitim kurumlarının yöneticileriyle genel bir değerlendirme yaparak görüş alışverişinde bulundular.  

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.