BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Kurumları Müdürleriyle Sene Başı Değerlendirme Toplantısı

Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN başkanlığında Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya Ortaöğretim kurumları müdürleri, Halk Eğitim Merkezi ve Rehberlik Araştırma Merkezi müdürleri katıldılar.
Ortaöğretim Kurumları Müdürleriyle Sene Başı Değerlendirme Toplantısı

Toplantının açılışında genel bir değerlendirme yapan Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, bir önceki eğitim-öğretim yılında yapılan çalışmaların yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte artarak devam etmesi gerektiğini vurgulayarak, bu yıl destekleme ve yetiştirme kurslarıyla birlikte yoğun bir eğitim gündeminin olacağına dikkat çekti. Yapılacak çalışmalardan mümkün olan en yüksek verimin alınması için planlama ve işbirliği içinde çalışmanın olmazsa olmaz olduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürümüz, bu yılki çalışmalarda veli-okul işbirliğinin artarak devam etmesinin eğitimin kalitesi ve yaygınlığı açısından gerekli olduğunu belirtti.  Bu kapsamda Bakanlığımızın hali hazırdaki uygulamalarının yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğünün yerel ihtiyaçları ve koşullarını göz önünde bulundurarak yerel projeler geliştirdiğini, kurum müdürlerinin bu projelerin takipçisi ve okullar bazında yürütücüsü olmasının azami fayda sağlanması bakımından önemli olduğunu ifade etti.

 

Konuşmasının devamında ilimizde yapılan eğitim yatırımlarına değinen Milli Eğitim Müdürümüz, eğitim kampüsü inşaatının hızla devam ettiğini ve 2016-2017 eğitim-öğretim yılına hazır olacak şekilde iş ve işlemlerin yürütüldüğünü belirterek, eğitim kampüsünün gerek modern eğitim-öğretim ortamları gerekse atölye, pansiyon ve spor salonu gibi imkanlarıyla eğitim camiasına yakışır bir şekilde hizmet vereceğini dile getirdi.

 

Destekleme kurslarıyla ilgili süreçte Halk Eğitim Merkezimizin mezunlara yönelik çalışmalarının çok önemli olduğuna işaret eden Milli Eğitim Müdürümüz bu konuda okul müdürlerinin de mezun öğrencilerine yönelik bilgilendirme ve yönlendirme yaparak sürece katkıda bulunmasının öğrencilerimizin kurslara ulaşımı açısından faydalı olacağını belirtti.

 

Toplantının devamında Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri tarafından kurum müdürlerine personel atamaları, derslik ve bina durumları, nakil ve kayıt işlemleri gibi konularda genel bir bilgilendirme yapılarak bir önceki eğitim-öğretim yılında yapılan uygulamalar ve 2015-2016 yılında yapılacak çalışmalarla ilgili görüş, öneri ve talepleri dinlediler.

 

Son olarak kurum müdürlerimiz okullarıyla ilgili genel bir değerlendirme yaparak , 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için planladıkları çalışmaları paylaştılar.

 

2015-2016 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz, velilerimiz, okullarımız, eğitim camiamız ve tüm şehrimiz adına hayırlara vesile olması temennisiyle toplantı sona erdi.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.