BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orman Haftasında Fidanlar Toprakla Buluştu

Orman Haftası nedeniyle Bayburt Orman İşletme Müdürlüğünün düzenlediği etkinlikler kapsamında Kaleardı 75. Yıl İlk/Ortaokulu bahçesine 200 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. 
Orman Haftasında Fidanlar Toprakla Buluştu

     Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, Bayburt Orman İşletme Müdürü Yusuf TURAN, Şube Müdürlerimiz İlyas GÜNAY ve Bülent KOÇYİĞİT, okul müdürleri, Kaleardı 75. Yıl İlk/Ortaokulu idarecileri, öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla okul bahçesine 200 adet sarıçam fidanı dikimi gerçekleştirildi.

 

     Dikim işlemi başlamadan önce fidan dikimiyle ilgili bilinmesi gerekenlerin yanı sıra günün anlam ve önemine de vurgu yapan Bayburt Orman İşletme Müdürü Yusuf TURAN, amaçlarının hem Bayburta yeni ağaçlar kazandırmak hem de bunu okullarda da yaparak çocuklarımıza bu bilinci kazandırmayı amaçladıklarını belirtti. Ardından katılımcılar ve öğrenciler hep birlikte belirlenen alana fidanların dikimini gerçekleştirdi.

 

     Fidan dikiminin ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz diyen bir ahlaki anlayıştan kendi payımıza düşeni gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda her zaman desteklerini gördüğümüz başta sayın müdürümüz olmak üzere Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarına ve hassasiyetle meseleye katkı sağlayan okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” Diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

 

     Fidan dikiminin ardından Bayburt Orman İşletme Müdürlüğü tarafından katılımcılara ikram verilmesiyle tören son buldu.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.