BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma Yazma Seferberliği Kapsamında Vali Sayın Ali Hamza PEHLİVAN Köy ve Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Okuma Yazma Seferberliği Kapsamında 2. Toplantı Köy ve Mahalle Muhtarlarıyla “Okuyorum, yazıyorum, yaşıyorum” sloganıyla Vali Sayın Ali Hamza PEHLİVAN Başkanlığında Öğretmenevinde Yapıldı...
Okuma Yazma Seferberliği Kapsamında Vali Sayın Ali Hamza PEHLİVAN Köy ve Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından yurt genelinde başlatılan Okuma- Yazma seferberliği kapsamında açılan kurslar sonrası ikinci değerlendirme toplantısı, Vali Ali Hamza Pehlivan Başkanlığında Öğretmenevinde yapıldı.

Program Halk Eğitim Merkezi Müdürü tarafından Mahalle ve köylerdeki okuma yazma oranları ile ilgili sunumun yapılmasının ardından soru ve cevaplar ile devam etti.

 Vali Pehlivan “ Temel gayemiz ülke genelinde okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması. Gerekli taramayı, planlamayı ve genel çerçeveyi oluşturmaya yönelik adımları tamamladık. Bu bağlamda etkin sonuca ulaşma konusunda, siz değerli muhtarlarımızın işbirliğini çok önemsiyoruz. İstatistiklerde bazen şaşmalar olabiliyor. Bu sebeple biz sizlerin aracılığıyla birebir tespit yapalım istiyoruz. Bunu yaptığımızda ben inanıyorum ki bu yıl sonuna kadar biz bu işi bitiririz. Eğer talep varsa, özellikle yaşlılarımıza bu hizmeti verelim istiyoruz. Hanımlar hanım öğretici isteyebiliyorlar, bunu da sağlayacağız.” Dedi.

 Toplantıya Vali Ali Hamza Pehlivan, Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, Aydıntepe Kaymakamı Selçuk Haskırış, Demirözü Kaymakamı Ali Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Sezai Er ve İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can katıldı.

14-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-2018

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.