BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ VAKFI EĞİTİMLERİMİZİN İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ VAKFI EĞİTİMLERİMİZİN İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 

Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilimiz sınırları içerisindeki tüm okul ve kurumlarımızda görev yapan, öğretmen ve eğitim yöneticilerinin gelişimine her anlamda katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunmayı, öğretmenlerin toplumun gözünde hak ettikleri konuma ve değere ulaşmalarına, gelecek nesilleri en etkin ve yetkin biçimde yetiştirecek donanımda olmalarına destek vermeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda 21. yüzyılın insan becerileri olan entelektüel ve mesleki birikimleri ile duygusal ve sosyal gelişimlerini bilgi ve iletişime odaklamak, böylece bilgiyi değil öğrenmeyi öğreten öğretmenler yetiştirilmesine katkıda bulunan Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen işbirliğiyle ilk eğitimler 01-02 Ekim 2016  tarihlerinde verildi.Lise Öğrenen Lider Öğretmen eğitimimiz Bayburt Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda  Bayburt Fen Lisesi ve Çoruh Mesleki ve Teknİk Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerimizden oluşturulan 26 kişilik bir grupla tamamlandı.

 

“Lise Öğrenen Lider Öğretmen” eğitim programında: Etkili İletişim,Dirençle Baş Etme, Takımı Yönetme, Öğrenme Liderliği,Akış ve Ritmin Sürekliliği, Kurallar ve Uygulama Adımları,Çocuk Hakları ve Ergenlik,Sorun Davranışların Yönetimi derslerinden oluşturulan içerik paylaşımı yapıldı.Eğitimler vakıf tarafından görevlendirilen eğitim uzmanları Ercan ARAR ve Baysan Banu UZUN tarafından verildi. Eğitim uzmanları öğretmenlerimizin yaşam boyu öğrenen ve öğrenmeye liderlik eden bir rol üstlendiklerini, iletişim becerileri gelişmiş bir liderin sınıfını çok iyi yönetebileceğine inandıklarını belirttiler.

 

İl Milli Eğitim Şube Müdürü  Hüseyin AKDOĞAN, yapılan eğitim faaliyetlerine  katılarak süreci yakından takip etti.Lise Öğrenen Lider Öğretmen eğitimlerine öğretmenlerimizin gösterdiği ilgi ve etkinliğin ilimizde gerçekleşiyor olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. Öğretmenlerimiz , yönetcilerimiz ve öğrencilerimiz için yapılacak etkinliklerin artarak devam edeceğini ve kurum olarak her türlü desteği vereceklerini, çalışmaların sürdürüleceğini bildirdi.Katılımcı öğretmenlerimizin memnuniyeti ile sonuçlanan eğitim etkinliği yeni eğitimlerin yapılması dilekleriyle sonlandı.

 

Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde görev yapmakta olan öğretmen ve idarecilerin mesleki gelişimlerine yönelik çeşitli programlar (Öğrenen Lider Öğretmen, Çözüm Odaklı İletişim, EYGEP-Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı) düzenlenerek birlikte çalışmalar devam edecektir.

03-10-2016

03-10-201603-10-201603-10-201603-10-201603-10-201603-10-201603-10-201603-10-201603-10-2016

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.