BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Yüzme Eğitimlerine Başladılar

Öğrencilerimiz Yüzme Eğitimlerine Başladılar

Müdürlüğümüz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen proje kapsamında öğrencilerimiz yüzme eğitimlerine başladılar.
Eğitim programının açılışında İl Milli Eğitim Müdürümüz Atanur ÇAĞLAYAN ile birlikte öğrencilerle havuz başında bir araya gelerek özel çantası içerisinde havlu, şort, bone ve gözlükten oluşan birer seti öğrencilerimize hediye eden Bayburt Valisi sayın İsmail USTAOĞLU, Bayburtlu çocuklarımızın sportif faaliyetlere katılımının sağlanması amacıyla başlattıkları proje kapsamında ‘ Bayburtlu Çocuklar Sağlıklı Geleceğe Yüzüyor’ sloganıyla öğrencilerimizin haftanın belirli günlerinde uzman eğitmenler eşliğinde yüzme eğitimi almasını sağlayacaklarını belirtti. Proje kapsamında ilkokul 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine spora teşvik edilmesi amacıyla yüzme eğitimi verileceğini ifade eden Vali İsmail Ustaoğlu, “Hayata geçirdiğimiz bu projeyle özellikle toplumda dezavantajlı durumda olan ve çeşitli nedenler dolayısıyla bu imkânı olmayan çocuklarımızı yüzme sporuyla tanıştıracağız. Bu tip desteklerle çocuklarımızın bu sporu yaparken ihtiyaç duyacağı malzemelerini de karşılayıp bunu tüm okullarımıza yaymayı hedefliyoruz. Proje kapsamında köy okullarımızdan öğrencilerimizi de getireceğiz. Bu yaş kuşağındaki çocuklarımızı inşallah spora teşvik ederek bu tip projelerle onların sosyal, kültürel ve sportif becerilerini geliştirip, başarılarını artırmış olacağız.”
dedi.
Faaliyet hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Atanur ÇAĞLAYAN, "Hazırlanan program çerçevesinde 5 ilkokuldan toplam 150 öğrencimiz her ay 30 ar kişilik gruplar halinde Haziran ayına kadar yüzme eğitimlerine devam edeceklerdir. Bu faaliyetlerimiz gelecek yıllarda da devam edecek, ta ki yüzme bilmeyen öğrencimiz kalmayıncaya kadar"dedi.

21-02-201721-02-2017

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.