BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Servislerine Denetim

Öğrenci Servislerine Denetim

    2018 2019 eğitim öğretim yılı için öğrenci taşımacılığı yapacak olan servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ve Tescil Şube Müdürlüğü ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube ekiplerinden oluşan komisyon Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul servis araçlarını denetleyerek araçların mevzuata uygun olarak düzenlenmesi gereken ekipmanlarını, araç şoförlerinin ve araçların belgelerini inceleyerek sürücülere gerekli uyarıları ve hatırlatmaları yaptılar.

     Öğrenci taşımacılığı yapan tüm servisler için yıl boyunca denetimlerin devam edeceğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu " Çocuklarımızın güvenliği birinci önceliğimizdir. Öğrencilerimizin güven ve konfor içerisinde okullarına ve evlerine ulaşmaları için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Benim onlardan ricam servis araçlarında trafik ve yol güvenliğine ilişkin kurallara hassasiyetle uymalarıdır. Servis şoförlerimiz de bilmelidir ki onlara geleceğimiz olan gençlerimizi emanet ediyoruz. Onlar da bu bilinçle bu işi yaptıklarında hem kendileri hem de öğrencilerimiz güvende olacaklardır. " diyerek denetim çalışmalarında yer alan güvenlik güçlerine teşekkür etti.

 

25-09-201825-09-201825-09-201825-09-2018

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.