BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MTSK Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Direksiyon Eğitimi ve Değerlendirmesinde Görev Alan Personelimize Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
MTSK Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Hizmetiçi  Eğitim Merkezinde Direksiyon eğitimi dersi sınav uygulama ve değerlendirme görevlilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.104 katılımcının hazır bulunduğu toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN  bir konuşma yaptı. DOĞAN yaptığı konuşmada ‘Özellikle ilimizde %70,8 olan sınav kazanma oranlarının diğer illere baktığımızda çok yüksek olduğunu, pratik uygulama sırasında daha objektif davranılması, EK 3 ve EK 4 formunda verilen kriterlere bağlı kalınması, hissi davranılmaması ve ülkemizde trafik kazalarının önüne geçilmesinde bu aşamanın çok önemli olduğunu vurguladı. İlimizde yapılan uygulamalar geçerlilik ve güvenirliği etkilememelidir. ’dedi.

 

 

MTSK’dan sorumlu şube müdürümüz İlyas GÜNAY ise yaptığı konuşmada’’ Direksiyon eğitimi dersi sınav uygulama ve değerlendirme görevlilerinin sınav yönergesi doğrultusunda hareket etmelerini, uygulama sırasında kursiyerlerle diyaloğa girmemelerini ve görevlerini daha dikkatle yerine getirmelerini, bu asli görevin ön yargılardan uzak olması gerektiğini ’söyledi.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.