BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün Köy Okulları Ziyaretleri Devam Ediyor

Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN beraberinde Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Fatih ULUCA ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü Serdal SALIK’la birlikte İlimiz Kop köyü ve Çalıdere köyündeki ilkokulları ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürümüzün Köy Okulları Ziyaretleri Devam Ediyor

İhtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve görev başındaki öğretmenlerle eğitim öğretime devam eden öğrencilere moral motivasyon sağlamak adına Milli Eğitim Müdürümüz tarafından rutin olarak gerçekleştirilen köy okulları ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN beraberinde Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Fatih ULUCA ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü Serdal SALIK’la birlikte 11.02.2015 tarihinde İlimiz Kop Köyü İlkokulu, Kop Atatürk İlköğretim okulu ve Çalıdere Köyü İlkokulunu ziyaret etti.

 

İlk olarak sabah saatlerinde Kop Köyü İlkokuluna giden Milli Eğitim Müdürümüz burada öğrencilerle tek tek ilgilenerek onlara kendisinden bir istekleri olup olmadığını sordu. Öğrencilerin yanıtlarını bizzat dinleyen Müdürümüz bu istekleri kurumun imkanları ölçüsünde en kısa zamanda gerçekleştireceklerini ifade etti. Daha sonra öğrencilere hayallerinin ve gelecekte tercih etmeyi düşündükleri mesleklerinin neler olduğunu sorarak onlarla sıcak ve samimi bir ortamda sohbet etti. Öğrencilerin okuma alışkanlıklarının üst düzeyde olduğunu öğrenen Müdürümüz onlarla okudukları kitaplar üzerine sohbet ederek bu alışkanlıklarını hayatları boyunca devam ettirmelerini tavsiye etti. Okulda görevli olan öğretmenden okulun fiziki kapasitesi, donanımı ve diğer konularla ilgili ihtiyaç ve isteklerini dinleyerek en kısa sürede tamamlanması için beraberindeki Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Fatih ULUCA ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü Serdal SALIK’la durum tespiti yaptı. Ardından öğrenciler, okulda görevli personel ve beraberindekilerle birlikte okulun önünde hatıra fotoğrafı çektiren Milli Eğitim Müdürümüz bir başka okulu ziyaret etmek üzere köyden ayrıldı.

 

Buradan Kop Atatürk İlkokuluna geçen Müdürümüz burada da öğrencilerin samimi ilgisiyle karşılaştı. Aynı içten duygularla öğrencileri tek tek dinleyen DOĞAN, onlarla mevcut durumla ilgili istekleri, gelecekten beklentileri ve hayalleri ilgili samimi bir atmosferde sohbet etti. Öğrencilere okudukları kitaplarla ilgili sorular sorarak onlarla eğlenceli diyaloglara giren Müdürümüz burada da öğrencilere okuma alışkanlıkları ile ilgili tavsiyelerde bulunarak okumanın insanın önündeki engelleri kaldıracağından, okuyan insan için ulaşılması zor hedeflerin nasıl kolaylaşacağından bahsetti. Beraberindeki Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Fatih ULUCA ve Şube Müdürü Serdal SALIK’la birlikte okulda görevli bulunan öğretmenlerin sorunlarını ve ihtiyaçlarını dinleyen Seydi DOĞAN, sorunların çözümü ve ihtiyaçların giderilmesi için gerekli tespitlerin yapılarak ivedilikle çözülmesi için çalışmaların başlayacağını belirtti. Ardından okulun önünde öğrenciler, öğretmenlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek okuldan ayrıldı.

 

 

Kop köylerindeki ziyaretlerin ardından Çalıdere Köyüne geçen Milli Eğitim Müdürümüz, burada Çalıdere Köyü İlkokulunu ziyaret etti. Burada az sayıda öğrenciyle devam eden eğitim çalışmalarını yerinde inceleyen Seydi DOĞAN, öğrencilerle tek tek ilgilenerek onlara başarıya ulaşana kadar vazgeçmeden çalışmaları hususunda motive edecek tavsiyelerde bulundu. Karşılaştıkları sorunlarda her zaman yanlarında olacaklarını belirten Müdürümüz Seydi DOĞAN, okulda görevli bulunan öğretmenden okulla ve öğrencilerle ilgili bilgi aldı. Okulun ve öğrencilerin ihtiyaç, talep ve sorunlarını tek tek dinleyen Milli Eğitim Müdürümüz sorunların en kısa zamanda giderileceğini, taleplerin de karşılanabilmesi için eldeki imkanlar ölçüsünde gerekenin yapılacağını belirtti. Okul önünde öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafından sonra okuldan ayrılan Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN köy okulları ziyaretlerinin ara vermeksizin devam edeceğini, bu ziyaretler sayesinde merkezden uzakta olan okullarımız ve öğrencilerimiz için ihtiyaç tespitinin yerinde yapılabildiğini ve böylelikle var olan sorunların giderilerek eğitim öğretimde kaliteyi artırmanın kolaylaştığını ifade etti.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.