BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğünün Kış Mücadelesi

İl genelinde etkili olan fırtına sebebi ile müdürlüğümüze bağlı bazı okul ve kurumlarımızda hasar meydana geldi.
Milli Eğitim Müdürlüğünün Kış Mücadelesi

İlimizde 07.01.2015 tarihinde birkaç saat boyunca şiddetli bir şekilde etkisini gösteren fırtına sebebiyle Çayırözü İlkokulu Lojmanı ile Kaleardı 75.yıl Ortaokulu, M.Akif Ersoy Ortaokulu, Toki Şair Celali İlkokulu, Şehit Üst. Cem Nuri Başgül İlkokulu, Bayburt Anadolu Lisesi, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sancaktepe Ortaokulunun çatılarında hasar meydana geldi.

 

Olayla ilgili müdürlüğümüz bünyesinde acil müdahale eylem planı hazırlanarak hasarların tespiti ve giderilmesi adına gereken çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda ilgili kurumlarında desteği ve işbirliğiyle oluşan hasarların ivedilikle giderilmesi adına gerekli tedbirler alınmıştır. Söz konusu okullarda beraberindeki Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemalettin KARABULUT, Şube Müdürü Bülent KOÇYİĞİT ve İnşaat Şube personeliyle incelemelerde bulunan ve okul idarecilerinden olayla ilgili bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN yaptığı açıklamada   “Kış mevsiminin etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte ilimizde etkili olan şiddetli rüzgarlar maalesef birkaç okulumuzda bazı hasarlara sebebiyet vermiştir. Elbette tehlike arz eden ve bizleri kaygılandıran bir olaydır fakat bizim için sevindirici olan tarafı okullarımızın kar tatili sebebiyle boş olması ve bu sebeple hiçbir öğrencimizin, öğretmenimizin veya personelimizin zarar görmemiş olmasıdır. Oluşan hasarların tespiti ve giderilmesi ile ilgili çalışmayı kurumumuz inşaat şubesinde görevli arkadaşlar en kısa zamanda bitirerek okullarımızın eğitim öğretime sağlıklı bir şekilde devam etmesi adına en hızlı şekilde çalışmalarını sonuca ulaştıracaklardır. Bu sebeple özverili çalışmalarından ötürü kendilerine teşekkür ediyor, bu beklenmedik kaza nedeniyle tüm Milli eğitim camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bir daha bu tür kazaların yaşanmamasını diliyor ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak alınması gereken bütün önleyici tedbirleri gözden geçirerek daha da hazırlıklı olacağımızı belirtmek istiyorum" dedi.

 

 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.