BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Üst Düzey Yöneticilerinden Bayburt´a Büyük İlgi

      Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü sn Ercan TÜRK, Destek Hizmetleri Genel Müdürü, hemşerimiz sn. Salih AYHAN, Temel Eğitim Genel Müdürü sn Dr. Cem GENÇOĞLU, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı sn Özcan DUMAN, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı hemşerimiz sn Özgür TÜRK bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve eğitim toplantıları yapmak üzere 05.06.2018 Salı günü ilimize geldiler.
MEB Üst Düzey Yöneticilerinden Bayburt´a Büyük İlgi

 

    İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından Şehitler Ortaokulu’nda karşılanan bakanlık yöneticilerimiz buradan ziyaret edecekleri okullara geçtiler. Destek Hizmetleri Genel Müdürümüz Salih AYHAN Şehitler Ortaokulu ve Erdem Bayazıt Pansiyonlu İmam Hatip Ortaokulu’nu, Ortaöğretim Genel Müdürümüz Ercan TÜRK, Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi’ni, Temel Eğitim Genel Müdürümüz Dr. Cem GENÇOĞLU Bayburt Ortaokulu’nu, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanımız sn Özcan DUMAN, Bayburt Lisesi’ni, Bilgi İşlem Dairesi Başkanımız sn Özgür TÜRK Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğretmenlerle bir  araya geldiler. Okul müdürlerinden bilgiler alan bakanlık yöneticilerimiz okullara ilişkin talep, görüş ve önerileri dikkatle dinlediler. Ziyaret ettikleri tüm okullarda öğretmenlerle toplantı yapan ve görüşlerini dinleyen bakanlık yöneticilerimiz bu çalışma ziyaretlerinin en büyük amacının sahada birebir eğitim-öğretim sorumluluğunu yerine getiren öğretmen ve idarecilerle bir araya gelerek merkez teşkilatı ile iletişimin güçlendirilmesin sağlamak genel eğitim politikalarının yanı sıra yerelde eğitim-öğretimin kalitesini arttırmak olduğunu ifade ederek gittikleri her okulda öğretmen ve idarecilerin heyecanlarına tanık olduklarını ifade ettiler.

    Ardından Bayburt Valisi Ali Hamza PEHLİVAN’ı makamında ziyaret eden bakanlık yetkilileri ilimizde devam eden eğitim-öğretim faaliyetlerine ilişkin görüş alışverişinde bulunarak sayın Valimizin eğitim konusundaki hassasiyetinin ve gerçekleştirdiği projelerin ilimizde eğitim faaliyetlerine önemli bir ivme kazandırdığını ifade ettiler.

    Programın devamında Bayburt Öğretmenevi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, ilçe müdürleri ve ilimizdeki tüm okulların yöneticileri ile düzenlenen toplantıya katılan bakanlık yöneticilerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatı olarak Türkiye’nin birçok şehrine bu tür ziyaretler gerçekleştirdiklerini, Türkiye gibi genç nüfusu yoğun, eğitim faaliyetlerinin en ücra köşesinde bile kesintiye uğramadan devam ettiği bir coğrafyada sadece Ankara’dan bunu devam ettirmenin mümkün olamayacağı şiarından hareketle, illerde bu tür çalışma ziyaretleri gerçekleştirerek eğitim-öğretim faaliyetlerini yerinde gözleme, taşra da görev yapan eğitim çalışanlarını görüş, öneri ve taleplerini bizzat yerinde tespit etme ve tespit edilen sorunlara anında çözüm üretme imkanı bulduklarını belirttiler.

 

06-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-2018

 

 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.