BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İşaret Dili Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi

Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezinin EDES ( Engelli Destek Programı) kapsamında yürüttüğü projenin önemli bileşenlerinden biri olan “İşaret Dili Eğitimi” sona erdi. Düzenlenen törenle eğitime katılan kursiyerlere sertifikaları verildi. 
İşaret Dili Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi

Törene Bayburt Belediyesi Başkan Yardımcısı Nesimuttin SELÇUK, Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemalettin KARABULUT, Şube Müdürleri Ahmet TUNCAY, Bülent KOÇYİĞİT ve Serdal SALIK, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, kursiyerlerin aileleri ve öğrencilerimiz katıldılar.

 

Törenin başlangıcında okunan İstiklal Marşına işaret dili eğitmeni Kübra ÇOLAKın rehberliğinde işaret diliyle eşlik eden kursiyerlerimiz güzel bir tablo yaşanmasına sebep olurken tören katılanlardan büyük takdir aldılar.

 

Açılış konuşmasını yapan Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Atilla KUYRUK eğitim hakkında genel bilgiler verdiği konuşmasında böyle bir eğitimin her şeyden önce şehrimizdeki kamu kuruluşlarında görev yapan çalışanlara yönelik olduğunu, bu eğitim sayesinde artık işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızın kamu kuruluşlarında daha rahat ve kaliteli hizmet alabileceklerini belirterek böyle bir eğitim fikrini gündeme getiren Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN’a, şehir dışından gelerek eğitimi veren Eğitmen Kübra ÇOLAK’a, projenin finansmanı dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na, projeye verdikleri destekten ötürü Bayburt Gençlik Merkezi’ne ve böyle bir duyarlılık göstererek eğitime katılan kursiyerlere teşekkür etti.

 

120 saatlik eğitim programına 98 kişinin katıldığını bugün itibariyle de 74 kişinin başarılı olarak sertifika almaya hak kazandığını belirten proje koordinatörü Atilla KUYRUK başarılı olan kursiyerlerinin büyük çoğunluğunun kamu kuruluşlarının personelleri olmasının ayrıca sevindirici olduğunu belirtti.

 

Konuşmanın ardından Bayburt Gençlik Merkezi Gitar Kursu öğrencileri, kurs eğitmeni Atilla KUYRUK’un şefliğinde bir müzik dinletisi sunarken, şarkılardan birine işaret dili eğitimine katılan kursiyerlerde işaret diliyle eşlik ederek güzel bir görüntü oluşturdular.

 

Tören, başarılı olan kursiyerlere Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin SELÇUK, Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Kemalettin KARABULUT ve Bülent KOÇYİĞİT tarafından sertifikalarının verilmesinin ardından Bayburt Öğretmenevinde tüm katılımcıların davet edildiği yemekle sona erdi.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.