BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞARET DİLİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

İlimizde Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesiyle “İşaret Dili Eğitimi” düzenleniyor. Özellikle kamu çalışanlarının katılımının hedeflendiği kursa ilk günden yoğun bir ilgi gösterildi.
İŞARET DİLİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordine ettiği ve EDES programı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca finanse edilen “Destek Odadan Destek Alıyorum” projesiyle kamu personeline işaret dili eğitimi başlatılmıştır. Eğitim toplamda 8 hafta sürecek olup kurs sonunda 120 saatlik bir eğitim gerçekleştirilmiş olacak ve kursiyerlere katılım belgesi verilecektir. İşaret dilinin birinci aşaması olan bu eğitimle kursiyerler günlük yaşamda kullanılan ifadelerle temel ihtiyaçları anlamaya ve anlatmaya dönük işaret dili iletişim becerilerini kazanmış olacaklar. Kayıtlı 85 kursiyerin katıldığı eğitimimize ilimizde yaşayan işitme ve konuşma engelli vatandaşlar da katılmaktadır. Böyle bir kursun düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti kendi dilleriyle ifade eden katılımcılar kendilerini anlayabilmek için gösterilen bu çabadan dolayı mutlu olduklarını belirttiler. Eğitime katılan kursiyerlerin birçoğunun kamu kurumlarında çalışıyor olmaları sebebiyle ilimizde işitme ve konuşma engeli bulunan vatandaşların kamu kurumlarından alacakları hizmetin kalitesinin artmasına da katkısı bulunacak olan eğitim Cumartesi- Pazar günleri Rehberlik Araştırma Merkezimizdeki Hizmet içi Eğitim Salonunda gerçekleştirilmektedir.


Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.