BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Hız Kesmeden Devam Ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 07-11 Eylül 2015 tarihleri arasında öğretmenlere yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda bilgilendirme çalışması yapıldı.
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Hız Kesmeden Devam Ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 20.06.2012 tarihinde yayınladığı 6331 sayılı kanun, kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu iş yerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerlerde dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanacaktır. Kanunun amacı; İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların, görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenlemektir.

Bu kapsamda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından öğretmenlerimize yönelik hazırlanan bir program çerçevesinde, 6331 sayılı kanun, Risk değerlendirmesi, Acil eylem Planları, Okulların yapacakları çalışmalar, Tehlike sınıfları tebliği, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları (İSGK) ve 2014/16 sayılı genelge hakkında bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ensar ÇEKER tarafından verilen ön bilgilendirme eğitimlerine Ana okullarımızda dahil merkezden 424 ve ilçelerden 76 olmak üzere toplam 500 öğretmen katılmıştır. Gruplar halinde verilen eğitimler Halk Eğitim Merkezi ve Hizmetiçi Eğitim Merkezlerinde gerçekleştirilmiştir.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.