BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizdeki Rehber Öğretmenlerle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından il ve ilçelerde görev yapan Rehber öğretmenlere yönelik Akademik başarının artırılması,2013/2014 teog 1 ve teog 2 sonuçları, 2015 teog 1 değerlendirmesi ve ihmal ve istismara uğramış çocuklarla ilgili yapılacak çalışmalar değerlendirildi.
İlimizdeki Rehber Öğretmenlerle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ULUCA, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Atila KUYRUK, İl AR-GE Birimi Koordinatörü Ensar ÇEKER ve rehber öğretmenler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN yaptı. Rehber öğretmenlerle tek tek tanışma fırsatı bulduğu için memnun olduğunu söyleyen Seydi DOĞAN yaptığı konuşmada “ Bayburt; kültürünü koruyan, çiçek gibi özünü kaybetmemiş, değerleriyle içi içe yaşayan nadir illerimizden biridir. Ancak unutulmamalı ki; burada da çocuklarımızın ihmal ve istismara uğramaları kaçınılmazdır. İstismara uğramış çocuklarımızın tespitinde rehber öğretmenlere büyük görev düşmektedir. Siz rehber öğretmenlerimize düşen görev onlarla iç içe yaşayacak bir ortam oluşturmanızdır. Muhatap olduğunuz öğrencilere uzun zaman ayırın, yanınıza gelmeyen öğrenci kalmasın. Her öğrencimizin bir öğretmen koçu olduğu gibi her okulumuzun bir rehber öğretmeni var. Velilerimizi mutlaka ziyaret ediniz. Onlarla aynı ortamı paylaşınız, ancak bu şekilde iyi bir okul iklimi yaratabilirsiniz. Böylece aranızdaki dostluk bağları kuvvetli olacağı gibi ailelerin okula bakış açısı da değişecektir.” dedi.

Diğer taraftan toplantıya katılan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ULUCA ise yaptığı konuşmada; ’Rehber öğretmenlerin bizim dünyamızda ayrı bir yeri var. Yönlendirme, grup oluşturma gibi faaliyetleri sizler yapıyorsunuz. Çevremizde, ailemizde birçok olaylarla karşılaşıyorsunuz, sizlerin üzerinde büyük yük olduğunu biliyoruz ve bu sorumluluk duygusu ile görevinizi en iyi şekilde yaptığınıza inanıyoruz ‘dedi.

 

Toplantının sonuç bölümünde ise, Rehberlik ve Araştırma Müdürü Atila KUYRUK öğretmenlerin sorunları ve değerler eğitimi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımı gerçekleştirdi. Akademik başarının artırılması ile ilgili görüş ve düşünceler paylaşıldı.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.