BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizdeki Rehber Öğretmenlere Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında İlimiz Rehberlik Öğretmenlerine yönelik olarak 25-26-27 Mart 2015 tarihinde eğitimler verilecektir. Eğitim, Hizmetiçi Eğitim Salonunda verilecek olup, saat 09:00 - 15:00 arasında yapılacaktır.
İlimizdeki Rehber Öğretmenlere Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

Eğitim sonucunda bağımlılıkla mücadele konusunda rehber öğretmenlerimiz yeterli hale gelecektir. Alkol, tütün, madde, teknoloji bağımlılığı başlıklardan işlenecek olan konular olup sağlıklı yaşam modülü ile de bütünleştirilecektir. Beş modül konusunda eğitim alan rehber öğretmenler okullarında risk altında olan veya bu bağımlılık türlerinden herhangi birinde sorun yaşayan öğrencilere yönelik çalışmalar yürüteceklerdir. Eğitimin açılışına katılan Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas GÜNAY rehber öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada ” Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tarz çalışmaları çok önemsediklerini, önemli olanın eğitimde öğrenciye davranış kazandırmak olduğunu ifade etti. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan kurtarmak, onlara sağlıklı alışkanlıklar kazandırmak biz eğitimcilerin en önemli görevidir.” diyen GÜNAY bu konuda daha uzman kişiler olarak rehber öğretmenlere gereken desteğin fazlasıyla verileceğini ifade ederek, başarı dileğinde bulundu.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.