BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde TEOG Maratonu

Temel Eğitimden 0rtaöğretime Geçiş Sınavı ilimizde sorunsuz bir şekilde uygulandı.
İlimizde TEOG Maratonu

     Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı ilimiz genelinde; Merkezde 23 okul ve 983 öğrenci, Demirözü ilçemizde 4 okul ve 156 öğrenci, Aydıntepe ilçemizde 2 okul ve 102 öğrenci olmak üzere toplam 29 okulda 1241 8. Sınıf öğrencisinin katılımıyla uygulandı. 26-27 Kasım tarihlerinde uygulanan sınav Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinasyonunda başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.
     Sınav hazırlığına ve uygulamasına bizzat nezaret eden Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN sınavdan önce düzenlenen koordinasyon toplantısında yaptığı açıklamada sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dilediğini, sınavda görevli olan öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz başta olmak üzere şehir merkezinde ve ilçelerimizde gerekli hassasiyeti göstererek sınavın güvenliğini sağlayan İl Emniyet Müdürlüğü ve İl jandarma Komutanlığı personellerine teşekkür ettiğini belirtti. Bu kapsamda sınavın uygulanacağı okulları beraberindeki şube müdürleriyle ziyaret eden Milli Eğitim Müdürümüz sınavın huzur içinde ve herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmeyecek şekilde düzenlenmesi için alınan tedbirleri yerinde inceledi. Bu amaçla ilimizdeki sınav merkezlerinden biri olan Merkez Bahir Necati Sorguç Yatılı Bölge Okulunu ziyaret eden Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, sınav görevlilerinden gerekli kontrol ve hazırlıkların yapıldığı bilgisini aldıktan sonra öğrencilerle bir müddet sohbet ederek kendilerine başarı dileklerini iletti. Ardından sırasıyla Kaleardı 75. Yıl Ortaokulu, TOKİ Şair Celali Ortaokulu, Şehit Üst. Cem Nuri Başgül Ortaokulu, Veysel Efendi Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunu ziyaret ederek sınav organizasyonunun sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için yapılan hazırlıklar ve alınan tedbirlerle ilgili sınavda görevli bulunan öğretmen ve idarecilerle görüştü. Bu sırada karşılaştığı öğrencilerle sohbet ederek sınavla ilgili moral ve motivasyonlarını artıracak önerilerde bulundu.
Sınavın ardından yaptığı açıklamada Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavının 26-27 Kasım tarihleri arasında ilimiz genelinde huzur ve işbirliği içerisinde başarılı bir organizasyonla gerçekleştirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN açıklamasının devamında “ Sınavın sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için ellerinden gelen gayreti gösteren başta şube müdürlerimiz olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, öğretmenlerimize, okul idarecilerimize teşekkür ediyorum. Yine aynı şekilde gerekli tedbirleri alarak sınavın güvenliği ve emniyetini sağlayan İl Emniyet Müdürlüğümüzün ve İl Jandarma Komutanlığımızın kıymetli personellerine özverili ve koordineli çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Sınav sonuçlarının öğrencilerimiz ve velilerimiz için bekledikleri şekilde yüksek ve hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.