BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Yükseköğretime Geçiş Sınavı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

15.03.2015 tarihinde gerçekleşecek olan YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) ile ilgili ilimizde bulunan ortaöğretim kurumları müdürlerinin katılımıyla durum değerlendirme ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak için Milli Eğitim Müdürümüzün başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. 
İlimiz Yükseköğretime Geçiş Sınavı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Bayburt Fen Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, Milli Eğitim Müdür yardımcıları M. Fatih ULUCA, Kemalettin KARABULUT, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve ilimizde faal bulunan liselerin müdürleri katıldılar. Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığının il düzeyinde hazırladığı istatistiki verilerle ilgili genel bir değerlendirme yapılarak katılan okul müdürlerine bir sunum yapıldı.

 

Toplantının açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, üniversiteye geçiş için önemli bir merhale olan bu sınavda il genelinde yapılan çalışmaların yanı sıra her okulun kendi içinde yaptığı çalışmaların da etkili olduğunu bu sebeple hem şehrin genel durumunu görmek hem de okullarda uygulanan iyi örneklerin paylaşılarak bunlardan her okulun ve her öğrencinin yararlanmasını sağlamak için bu tür toplantıların önemli olduğuna dikkat çekti. Milli Eğitim Bakanlığının ve ÖSYMnin son birkaç yıldır bu sınavların sonuçlarıyla alakalı bir sıralama yayınlamamasını okullar ve öğrenciler arasında rekabet yerine işbirliği ve paylaşımı artırma yolunda önemli bir adım olarak değerlendirdiğini ve bunun da eğitimde kaliteyi artıracak bir etken olduğunu ifade etti.” Bu toplantıların belirlenen takvim doğrultusunda düzenli olarak gerçekleştirilmesini önemsiyorum, rekabet ve yarış içinde olmaktansa işbirliği ve iyi örneklerin karşılıklı paylaşımı ile sorunları çözmenin daha kolaylaşacağını ve başarının artacağını düşünüyorum. Her ne kadar okul türleri ve seviyeleri farklılık gösterse de nihayetinde hepsinin uğraşı alanı insan olması hasebiyle ortaktır, aynıdır. Şimdi sizlerden okullarınızın genel durumlarıyla birlikte YGS sınavına yönelik yapılan çalışmalar ve farklı uygulamalarınızı paylaşmanızı rica ediyorum.” Diyerek sözü okul müdürlerine bıraktı.

 

Ardından söz alan okul müdürleri okullarının genel durumlarıyla ilgili bilgi vererek yaptıkları uygulamaları diğer okul müdürleriyle paylaştılar. Sınava az bir zaman kala deneme sınavlarına ağırlık verilmesi ve yaklaşan sınavla birlikte öğrencilerde oluşan sınav kaygısı ve heyecanıyla ilgili rehberlik çalışmalarının etkili bir şekilde devam ettirilmesi kararlaştırıldı.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.