BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN RAHMİ GÜNEY'DEN YAZ KURSLARINA ZİYARET

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN RAHMİ GÜNEY'DEN YAZ KURSLARINA ZİYARET

Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü yaz okulları ile yaz dönemi destekleme yetiştirme kursları kapsamında ilimizde kurs açan okullardan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Milli İrade Anadolu Lisesi ziyaret edildi.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundaki 8. sınıfa geçen öğrencilere yönelik açılan destekleme yetiştirme kurslarına katılan öğretmen ve öğrenciler, Liselere Giriş Sınavı için yaz kursları ile hazırlıklarına devam ediyor.

Kurs merkezlerini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Sayın Rahmi GÜNEY, okulun fiziki altyapısını ve donanım şartlarını inceleyip okul yöneticileriyle gerekli değerlendirmeyi yaptıktan sonra eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren kurs sınıflarını ziyaret etti. Kursa katılan öğretmen ve öğrencilerle sohbet edip kursun açılmasında emeği geçen okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederek öğrencilere başarılar diledi.

Milli İrade Anadolu Lisesinde ise 12. sınıfa geçen öğrencilerin neredeyse tamamı hem yaz kurslarından hem de destekleme yetiştirme kurslarından yararlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Rahmi GÜNEY, destekleme yetiştirme kursları ile ilgili okul yöneticileri ve öğretmenleriyle görüştükten sonra sınıfları dolaşıp öğrencilerle hedefleri ve çalışmaları hakkında sohbet etti. Konuşması sırasında "Sevgili Gençler; bu şehrin, bu toprakların ve güzel yurdumuzun sizin gibi gençlere ihtiyacı var. Ülkemizin geleceğini sizlere emanet edeceğiz. Siz de bu sorumluluğun gereği için hız ve teknoloji çağına ayak uydurmalı ve çok daha fazla çalışmalısınız. Hepinize inanıyor ve güveniyorum. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum. Başarılar dilerim." dedi. Ayrıca destekleme yetiştirme kurslarının açılmasını sağlayan okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

4 Temmuz'da başlayan yaz okulları ve yaz dönemi destekleme yetiştirme kursları 28 Ağustos'a kadar sürecek.

19-07-202219-07-202219-07-202219-07-202219-07-202219-07-202219-07-202219-07-2022

 

 

 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.