BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Olağan Toplantısı 13.10.2015 tarihinde Bayburt Merkez Halk Eğitim Merkezi salonunda yapıldı. Vali Yardımcısı Abdulhamit KARACA başkanlığında toplanan komisyon, Halk Eğitim Merkezinin bir önceki yıl yaptığı çalışmaları dinleyerek bu yıl yapılacak çalışmalarla ilgili kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun çerçevesini belirlediler.
İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz KARAKAŞOĞLU, Bayburt Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve  Hayvancılık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü temsilcileriyle, Ticaret ve Sanayi Odası, ilimizde faaliyet gösteren Memur Sendikaları Konfederasyonlarının İl Temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul/kurum Müdürleri katıldılar.

 

       Toplantının açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin il genelinde sağlıklı bir şekilde planlanması için kurum ve kuruluşlar arası koordinasyonunun önemli olduğuna dikkat çekerek bu anlamda destek ve işbirliklerini ortaya koyan bütün katılımcılara teşekkür etti. Bir önceki yıl Halk Eğitim Merkezi koordinasyonunda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verileceğini ve bu yıl için yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımı yapılarak kurum temsilcilerinden görüş ve önerilerin alınacağını belirtti. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaygın eğitime önem verdiklerini ve bu kapsamda beceri kurslarından, istihdam kurslarına, sosyal sportif kurslardan okuma yazma kurslarına kadar çok geniş bir yelpazede vatandaşlara imkanlar sunduklarını, imkanların yetersiz kaldığı veya daha iyi alternatiflerin üretilmesinin mümkün olduğu durumlarda ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla olduğu kadar sivil toplum örgütleriyle de ortak paydada hareket ediyor olmanın verilen hizmetlerin kalitesinin artmasında etkili olduğuna değindi. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her türlü görüş, öneri, eleştiri ve taleplere açık olduklarını belirterek bu toplantıların bu anlamda oldukça verimli olduğuna dikkat çekti. “ Bu kapsamda diğer bütün kurslarımızın yanında bu yıldan itibaren kapsamlı ve planlı bir şekilde ortaöğretimden mezun olmuş öğrencilerimize yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kursları açılmış olup bugün itibariyle 350 öğrencimiz bu kurslarda sınavlara hazırlık noktasında 37 öğretmenimizle eğitimlerine devam etmektedirler. Bu kurslar bu yıl Halk Eğitim Merkezimizin ana gündemlerinden biridir. Mezun durumunda olup üniversiteye hazırlanmak isteyen öğrencilerimiz bu kurslarımızdan ücretsiz olarak faydalanacaklar ve kendilerine Bakanlığımız kazanım testleri ve deneme sınavları anlamında gereken materyal desteğini yapacaktır. Diğer kurslarımızla ilgili olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz kıymetli heyetinize bilgiler sunacaktır.” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

 

      Vali Yardımcısı Abdulhamit KARACA toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek başladığı konuşmasında Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği kurslar ve eğitim faaliyetleriyle vatandaşların gerek kültürel sosyal gerekse istihdama dönük ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük bir rolü olduğuna değinerek bu alandaki verimliliğin ve kalitenin artmasının her alanda olduğu gibi işbirliği ve karşılıklı desteklerle mümkün olduğunu vurguladı. Bu anlamda Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği her türlü faaliyetin destekçisi olduklarını belirterek özellikle Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının ortaya çıkan önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini ve Bayburt Valiliği olarak imkanla ölçüsünde her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ifade etti.

 

      Konuşmaların ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman ALGAN merkez müdürlüğünün bir önceki yıl gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin komisyona bilgi verdi.

 

 

      Sunumun ardından katılımcılar Halk Eğitim Merkezi faaliyetlerine ilişkin görüş, öneri ve düşüncelerini dile getirdiler. Ortaya konulan düşünceler ışığında Halk Eğitim Merkezi kurs planlaması yapılırken kurum ve kuruluşlardan gelen taleplerin dikkate alınmasına, Bayburt özelinde öne çıkan bir ihtiyaç olarak istihdama yönelik kurslara ağırlık verilmesine karar verildi.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.