BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi faaliyetlerinin değerlendirilmesi, hayat boyu öğrenme ile ilgili çalışmaların değerlendirilip planlanması ve ilimizde faaliyet gösteren diğer kamu kurumlarıyla işbirliğinin artırılması için düzenlenen toplantı Vali Yardımcımız Abdulhamit KARACA başkanlığında ilimiz Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirildi. 
İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı.

Toplantıya ilimiz Vali yardımcısı Abdulhamit KARACA, Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin SELÇUK, Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Cengiz KARAKAŞOĞLU, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan SAKA, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin PALA, Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Yard. Doç. İlhan İLTER, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman ALGAN, ilçelerimizdeki Halk Eğitim Merkezlerinin müdürleri ve ilimizdeki okulların müdürleri katıldılar.

 

Milli Eğitim Müdürümüzün açılış ve hoş geldin konuşmasıyla başlayan toplantıda ilk olarak Halk Eğitim Merkezinin faaliyetleri ve planlamalarıyla ilgili sunumu yapan HEM Müdürü Abdurrahman ALGAN, merkezde yapılan faaliyetler, açılan kurslar ve düzenlenen etkinliklerle ilgili komisyona bilgi verdi. Şehrin ihtiyaçları göz önüne alınarak iş makinası operatörlüğü, Kalorifer ateşleyiciliği, Bilgisayar gibi meslek edindirmeye yönelik kursların yanında yörenin ekonomisine katkısı olacağı öngörülen ehram dokuma ve benzeri yöresel mesleklere yönelik kurslar açıldığını, bunlara ek olarak bağlama kursları, yetişkinlere yönelik okuma-yazma kursları, hijyen eğitimi, arıcılık, çocuk bakımı, yabancı dil kursları gibi sosyal alanlarda da kurslar açtıklarını, toplamda açılan kurs sayısının 220, bu kurslara katılan katılımcı sayısının da 4700 olduğunu ifade etti.

 

Toplantının devamında kurum temsilcileri görüş ve önerilerini paylaşarak komisyondaki diğer katılımcılarla fikir alışverişinde bulundular.  Toplantıda belirtilen görüşlerin dikkate alınarak halk eğitimi çalışmaları planlanırken ilgili kurumlarla işbirliğinin artırılarak devam ettirilmesi yönünde görüş birliğine varıldı.

 

Vali Yardımcımız Abdulhamit KARACA toplantının kapanışında yaptığı konuşmada toplantının çok verimli geçtiğini her bir katılımcının kendi ilgi alanlarında zengin görüş bildirmesinin şehrimiz adını sevindirici olduğunu, bu toplantıda ortaya çıkan fikirler doğrultusunda çok başarılı faaliyetlerin gerçekleştirilebileceğini belirterek katılımcılara iştiraklerinden dolayı teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı. 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.