BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İkinci Dönem Zümre Toplantıları Gerçekleştirildi.

İlimizde eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte 2. Dönem zümre toplantıları öğretmen ve idarecilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Bir çok farklı zümreden öğretmenin birkaç merkezde bir araya geldiği toplantılara sayın Valimiz Yusuf ODABAŞ, Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, Maarif Müfettişleri Başkanı Mustafa AYDIN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M.Fatih ULUCA’da katıldılar.
İkinci Dönem Zümre Toplantıları Gerçekleştirildi.

13.02.2015 tarihinde gerçekleşen toplantılar için 1,2,3 ve 4. Sınıf zümreleri Cumhuriyet İlkokulunda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe ve Sosyal Bilgiler zümreleri Bayburt Ortaokulunda, Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi, Teknoloji ve Tasarım ile Bilişim Teknolojileri zümreleri Mahmut Kemal Yanbeğ Ortaokulunda, Okul öncesi zümresi 75. Yıl Anaokulunda, Birleştirilmiş Sınıflar zümresi ise Hizmetiçi Eğitim Binasında toplantı yaptılar.

 

İlk olarak Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim Binası toplantı salonundaki Birleştirilmiş sınıflar zümresine katılan Milli Eğitim Müdürümüz sayın Seydi DOĞAN,

burada birleştirilmiş sınıflı köy okullarından gelen öğretmenlerle birebir görüşerek ihtiyaçlarını ve taleplerini dinledi. Öğretmenliğin bir fedakarlık mesleği olduğunu belirten Müdürümüz, köy okullarında öğretmenlik yapmanın bu fedakarlığın zirvelerinden biri olduğunu, bütün imkansızlıklara ve engellere rağmen bu fedakarlıklarını sürdüreceklerinden emin olduğunu ifade etti. Öğretmenlere şehir merkezinde görev yapan meslektaşlarıyla bilgi paylaşımı yapmalarını tavsiye ederek boş zamanlarında merkezdeki okulları ve öğretmenleri ziyaret ederek gerekirse sınıfta ders esnasında gözlem yaparak tecrübe edinmelerini ve iyi örnekleri kendi okullarına taşımalarını tavsiye etti. Daha sonra Mahmut Kemal Yanbeğ Ortaokuluna yapacağı ziyarette sayın valimize eşlik etmek üzere toplantıdan ayrıldı.

 

Sayın Valimiz Yusuf ODABAŞ, Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN’la Mahmut Kemal Yanbeğ Ortaokulunu ziyaret ederek burada yapılmakta olan zümre toplantılarını yerinde inceledi. Bütün toplantı salonlarını tek tek dolaşarak öğretmenlerden bilgi alan sayın Valimiz, bir süre zümre öğretmenleriyle sohbet etti. Daha sonra okul yetkililerinden ve beraberindeki Milli Eğitim Müdürümüzden okulla ilgili bilgi alan sayın Valimiz çalışmalarında başarılar dileyerek ziyaretini sonlandırdı.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.