BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Gençler Minik Kardeşlerine Destek Olmaya Devam ediyor

Bayburt Üniversitesi öğrencilerinden bir grup, temsilcisi bulundukları 2071 Medeniyet Gençliği Derneği adına Mahmut Kemal Yanbeğ İlk Okulu bünyesinde bulunan zihinsel engelliler sınıfını ziyaret ederek minik öğrencilere çeşitli eğitim materyalleri hediye ettiler.
Hayırsever Gençler Minik Kardeşlerine Destek Olmaya Devam ediyor

Bayburt Üniversitesi öğrencilerinden Yasin ALTINTAŞ ve Fatih İLİ, 2071 Medeniyet Gençliği Bayburt Temsilciliği olarak zihinsel engelli miniklerin oynarken öğrenebilmesine uygun tasarlanmış eğitim materyallerini hediye etti. Medeniyetimiz her çağda küçüklerine muhabbetle muamele etmeyi düstur edinmiştir. Bizlerde bu minik kardeşlerimizin yetişmesinde ve engellerinin onlara engel olmaması hususunda elimizden gelen gayreti bu medeniyetin gençliği olarak gösteriyoruz diyen dernek temsilcisi Yasin ALTINTAŞ aynı zamanda bu alandaki farkındalığı da artırmaya çalıştıklarını dile getirdi. Bayburt üniversitesinden öğrencilerin de katıldığı etkinlikte oyuncakları çocuklara verip her biriyle teker teker ilgilenen gençler bunun kendileri için unutulmayacak bir deneyim olduğunu ifade ettiler. Etkinliği Müdürlüğümüz adına koordine eden Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü İlyas GÜNAY: Gençleri bu duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyor, yaptıkları katkılar için kendilerine teşekkür ediyorum. Bu gibi organizasyonlarda özellikle gençlerin ön planda olması beni hem bugün için hem de gelecek için umutlandırıyor. Demek ki gençlerimiz aldıkları eğitimle bu konularda bilgi ve duyarlılık sahibi olmuşlar. Bugün burada da harekete geçiyor ve üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getiriyorlar. Biz kurum olarak bu tür dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerine her zaman sonuna kadar açığız, hayırsever vatandaşlarımızın bu konuda atacakları her adımda kendileriyle işbirliği ve iletişim içinde olacağımızı bilmelerini isterim. Diyerek duygularını ifade etti.

 

Etkinliğin ardından öğrenciler Şube Müdürü İlyas GÜNAY la birlikte Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN ı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten ve etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getiren Seydi DOĞAN, öğrencilere hassasiyetlerinden ve güzel çalışmalarından ötürü tebriklerini ve teşekkürlerini belirtti. 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.