BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gurbetteki Hayırseverler Bayburt’u Unutmadı

İstanbul’da yaşayan Bayburtlu işadamlarının yardım eli Bayburtlu gençlerin desteğiyle okullarımıza uzandı.
Gurbetteki Hayırseverler Bayburt’u Unutmadı

      Kısa bir süre önce kurularak ilimizde çeşitli sosyal faaliyetlerde bulunan 2071 Medeniyet Gençliği Derneği Bayburt Şubesince ilimiz Merkeze bağlı Kırkpınar Ortaokulu, Demirözü ilçemize bağlı Kalecik Ortaokulu ve Merkez Mahmut Kemal Yanbeğ İlkokuluna İstanbulda yaşayan Bayburtlu hayırsever işadamlarının göndermiş olduğu yardımlar iletildi. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü İlyas GÜNAY ve Strateji Geliştirme Hizmetleri Şube Müdürü Bülent KOÇYİĞİT’ in katılımlarıyla gerçekleşen organizasyonda dernek olarak bir araya getirdikleri ve ulaştırdıkları yardımların okullarımızın ve öğrencilerimizin sıkıntılarını bir nebze de olsa giderdiğini görmenin kendilerini son derece memnun ettiğini belirten dernek yöneticisi Yasin ALTINTAŞ, yardım kampanyalarının bununla sınırlı kalmayacağını önümüzdeki aylarda da yine dernek olarak topladıkları yardımları okullarımıza ulaştıracaklarını dile getirdi. “Bu anlamda bu organizasyonun gerçekleşmesinde bizlerden maddi manevi desteklerini esirgemeyen hayırsever hemşerilerimiz Celalettin MUSULLU ve Emin ÇIKRIKÇI’ya, yardım organizasyonumuzun hedefine ulaşması için bizlere yardımcı olan Şube müdürlerimize, okul yöneticilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

       Etkinlik kapsamında adı geçen okullara projeksiyon cihazları, dizüstü bilgisayarlar, çeşitli kırtasiye malzemeleri, kışlık giysiler, sınavlara hazırlık ve okuma kitapları ulaştırıldı.

Böyle bir organizasyonun özellikle gençler tarafından gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü İlyas GÜNAY: Etkinliğe katılan gençleri hassasiyetleri ve özverilerinden ötürü tebrik ediyorum. Ayrıca bu yardımları finanse eden hayır sahibi Bayburtlulara da engin gönüllülükleri ve cömertliklerinden dolayı Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına teşekkür ediyorum. Bu tür yardımlar sadece bazı ihtiyaçların giderilmesi yönüyle değil toplumumuzun eğitime verdiği ehemmiyeti de göstermesi ve kurumumuzla olan ilişkilerin güçlenmesi bakımından da önemlidir. Gençliğimiz böyle çevresine duyarlı oldukça hayırseverlerimiz de değerli katkılarını esirgemediği müddetçe bu tür faaliyetlerin artarak devam edeceğine inanıyor, yapılan yardımların hem okullarımız ve öğrencilerimiz hem de hayır sahipleri ve buraya ulaşmasında emeği olan herkes için hayırlı olmasını diliyorum.

 

      Daha sonra yardım malzemelerinin ihtiyaçları tespit edilmiş olan adı geçen okullara taksim edilerek dağıtımı yapıldı. Öğrenciler yeni kavuştukları projeksiyon cihazları ve bilgisayarlar sayesinde derslerinin daha eğlenceli olacağı, dağıtılan sınavlara hazırlık kitapları sayesinde sınavlara daha iyi çalışacakları ve daha başarılı olacakları şeklinde duygularını ifade ederek etkinliği gerçekleştiren abi ve ablalarına teşekkür ettiler.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.