BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH PROJESİ KAPSAMINDA 700.000 TABLET BİLGİSAYAR SETİ DAĞITIMININ BİRİNCİ AŞAMASI TÜRKİYE GENELİ YAPILAN EŞZAMANLI TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi olarak ifade edilen FATİH projesi kapsamında 700.000 tablet bilgisayar seti(TBS) ihalesi tamamlanmış ve Türkiye genelinde eşzamanlı olarak 22.05.2015 tarihinde dağıtımının birinci aşaması gerçekleştirilmiştir. 2015 Ekim ayı sonuna etkileşimli tahta ve altyapı kurulumu tamamlanan ortaöğretim kurumlarının tüm 9. Sınıf öğrencilerine ve daha önce TBS verilmemiş tüm öğretmenlere TBS dağıtımı gerçekleştirilecektir.
FATİH PROJESİ KAPSAMINDA 700.000 TABLET BİLGİSAYAR SETİ DAĞITIMININ BİRİNCİ AŞAMASI TÜRKİYE GENELİ YAPILAN EŞZAMANLI TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İhalenin birinci aşamasında ilimizde Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesinin 9. Sınıf öğrencilerine 50 adet TBS dağıtımı yapıldı.

         Anadolu İmam Hatip lisesinde yapılan tablet dağıtım törenine Valimiz Sayın Yusuf Odabaş, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, Defterdar Davut Karadağ, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

         Tablet dağıtım töreni öncesi müdürlüğümüz MEBBİS Yöneticisi Tuncay CANOĞLU Fatih projesi ve akıllı tahtaların kurulumları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. sunumda;

 

        İlimiz Bayburt’ta FATİH projesi 1. Faz kapsamında bu güne kadar, Anadolu İmam Hatip Lisesine 28, Anadolu Lisesine 20,  Bilim ve Sanat Merkezine 9, Fen Lisesine 33, Korkut Ata Anadolu Lisesi 26, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesine 17, Şehit Sebahattin Bozo Anadolu Lisesine 24, Demirözü Mustafa Köseoğlu Çok Programlı Lisesine 16 tane etkileşimli tahta olmak üzere toplamda 173 tane etkileşimli tahtanın faaliyete geçirildiği,

 

          İkinci Faz kapsamında eğitim öğretime hazır hale getirilmiş 157 tane alt yapısı tamamlanarak kurulan akıllı tahtaların 37 tanesinin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 11 tanesinin Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 16 tanesinin Çoruh Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 28 tanesinin Ahi Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni oluşturulan derslik den dolayı Şehit Sebahattin Bozo Anadolu Lisesine 2, Bayburt İmam Hatip Anadolu Lisesine 3,  20 tanesinin Hayırseverler İmam Hatip Orta Okulu, 13 tanesinin Aydıntepe Çok Programlı Anadolu Lisesi, 11 tanesinin Aydıntepe İmam Hatip Ortaokulu, 11 tanesinin Gökçedere Çok Programlı Anadolu Lisesi, 11 tanesinin Demirözü İmam Hatip Ortaokuluna olmak üzere ikinci faz birinci kısım kapsamında 157 akıllı tahta hazır halde bulunmaktadır. Bu güne kadar İlimizde toplamda 330 adet etkileşimli tahta kurulumu yapıldığı, ayrıca proje kapsamında bu güne kadar öğrencilere ve öğretmenlere 1536 adet tablet bilgisayar seti verildiği belirtildi.

 

           Tablet dağıtım töreni öncesi bir konuşma yapan Valimiz Sayın Yusuf Odabaş;

 

         “Bu gün gençlerimiz bizden çok daha avantajlı bir dönemde yaşıyorlar. Devlet olarak, hükümet olarak bizler gençlerimizin daha iyi yetişmesi için masraftan hiçbir şekilde kaçınmıyoruz. Bu bir eğitimin dönüştürülmesi, farklılaştırılması ve kolaylaştırılması projesidir. Sadece bilgisayar dağıtımı değil, bilgisayarlı eğitime geçilme projesidir. Bilgisayarın iyi yönlerini eğitimde kullanarak gençlerin daha çabuk görsel eğitim almalarını sağlamaktır. Gençlerimizin bizden daha iyi eğitilmesi lazım ki, yarınlarımız bu günden daha iyi olsun. Devletimiz tarafından geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için hiçbir masraftan kaçılmayarak böyle büyük bir proje için büyük masraflar yapılıyor.

 

      Siz gençler olarak daha fazla çalışmak zorunda olduğunuzu hiçbir zaman unutmamanız lazım. İyi bir dönemde eğitim alıyorsunuz, mutlaka çok daha iyi yetişmeniz lazım, ülkemizin çok iyi yetişmiş gençlere ihtiyacı var. Bunu bilerek iyide, hayırda, güzelde bir birinizle yarışarak daha fazla eğitim almak zorundasınız. Devletimiz imkanlarını siz gençler için seferber ederken sizlerde bunun karşılığını gerek devletimize, gerek ülkemize gerekse anne ve babalarınız ve gerekse de kendiniz için daha iyi eğitim alıp, daha iyi yerlere gelerek vermek zorunda olduğunuzu bilmelisiniz.

 

 

         Siz gençlerin daha iyi eğitim alıp daha iyi yerlere gelebilmesi için imkanlarını seferber eden ve bu eğitimi sizlere sağlayan devletimize ve hükümetimize buradan teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladıktan sonra elli öğrenciye Valimiz Sayın Yusuf Odabaş, Cumhuriyet başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, Defterdar Davut Karadağ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan TBS’ler sahiplerine dağıtıldı.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.