BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ensar ÇEKER Bayburt İlini “Yılın Öğretmeni” Olarak Temsil Etti

Bayburt ilini “Yılın Öğretmeni” olarak temsil etmeye hak kazanan öğretmenimiz Ensar ÇEKER  24 Kasım 2014 Pazartesi  günü diğer illerin temsilcileri ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından kabul edildi.
Ensar ÇEKER  Bayburt İlini “Yılın Öğretmeni” Olarak Temsil Etti

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı, ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ etkinliklerine, öğretmenlerin daha etkin ve içten katılımının sağlanması amacıyla, ‘Öğretmenlik Mesleğinde Fark Yaratanlar’ konusunu tema olarak belirledi.860 bin öğretmen arasından eğitimde üstün başarı göstermiş, projeler gerçekleştirmiş, yetenekli öğrencileri topluma kazandırmış, fedakârlıkları ve diğer nitelikleriyle farklılıklar ortaya koymuş her ilden bir öğretmeni ´´öğretmenlik mesleğinde fark yaratan´´ kişi olarak seçti.

Halen, Bayburt Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde Müdür yardımcısı olarak görev yapan ÇEKER, 2006 yılında Sosyal Riski Azaltma projesi olan ‘Oto Motor Tamirciliği’ istihdam eğitim projesini hayata geçirdi. Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında, Koordinatörlüğünü ortaklaşa yürütülen ’Hareketli Lavabo’ isimli proje ile Üretim Mühendisliği Alanında Erzurum Bölge birinciliği elde etti. 2006 yılında ‘Mesleki Eğitimde Diyalog’ 2007 yılında‘Eğitimde Yönetim ve Organizasyon’2009 yılında ‘Özürlü Bireylerin Eğitimi’ve 2013 yılında “Özürlü bireylerin topluma kazandırılması ve istihdam alanları” isimli Avrupa Birliği Leonardo da Vinci projelerinin yapılması, uygulanması ve Koordinatörlüğünde görev alıp bu projelerle ilgili birçok toplantılara katıldı. Almanya, İspanya, Fransa ve Portekiz gibi ülkelere mesleki amaçlı eğitimler aldı. Bayburt iline bağlı ilçelerde, AB projeleri ile ilgili seminerler verdi.2006 yılında Ulusal Ajansın düzenlemiş olduğu ‘Yazıyorum,Paylaşıyorum’isimli makale yarışmasında ‘Yoksa Rüya mı? Adlı makale ile LEO-BİR dalında Türkiye ikincisi oldu. 2010 yılında TÜBİTAK’ın düzenlediği, İlgi, Etkinlik ve Verimlilik Çalıştayına katılan Çeker, ilimizde Girişimcilik ile ilgili seminerler verdi. Milli eğitim müdürlüğü adına bir çok SODES Projesinin Koordinatörlüğünü yaptı. İlimizden yeni uygulanacak olan MESGEP Projelerinde Koordinatör olarak görev yapmaktı.2006 yılında Bayburt”ta çıkan yerel gazetede eğitim içerikli yazılar yazdı. İlimizde bir çok konuda düzenlenen makale yarışmalarında dereceler aldı ve bu yazıları konu alan 2014 yılında ‘ANILARIM’adlı kitap yayınladı.

Bayburt ilini “Yılın Öğretmeni” olarak temsil etmeye hak kazanan öğretmenimiz Ensar ÇEKER  ,diğer illerin temsilcileri ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından kabul edildi. Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde öğretmenler onuruna verilen akşam resepsiyonuna katılan 81 il temsilcisi öğretmenler TBMM Başkanı sayın Cemil ÇİÇEK’in konuğu olarak TBMM’ye gittiler. Buradaki kabulün ardından Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU Başbakanlık’ta kabul edilen öğretmenlerimiz daha sonra Başkent Öğretmenevi’ nde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI’ öğretmenlere özel öğlen yemeği verdikten sonra  güzel sanatlar lisesi tarafından verilen konsere katıldılar.

Ankara’ya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih ULUCA ile giden Yılın Öğretmeni ÇEKER, gezi ile duygularını şöyle ifade etti: ‘’İlimizi temsil etmenin mutluluğunu yaşadık. Çok güzel bir duygu. Sayın Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla ve Milli Eğitim Bakanımızla görüşme ve birlikte zaman geçirme fırsatımız oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilk resepsiyonunu Aksaray’da öğretmenlere vermesi çok anlamlı bir davranıştı. Sayın Cumhurbaşkanımızla ve Sayın Başbakanımızın bizleri huzuruna tek tek kabul etmesi ve bizimle ilgilenmelerinden çok memnun olduk. Ankara’ da kaldığımız dört günlük programda ayrıca; şehrin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ettik. Müze gezileri, Ankara Kalesi, Hacı Bayram VELİ Camii, Eski TBMM, Etnografya Müzesi, Tiyatro gösterisi ve Beypazarı gezisi, İlçelerin onurumuza verdiği akşam yemekleri..Bunlar içinde ULUCANLAR cezaevini gezerken çok farklı duygular yaşadıklarını, Hacı Bayram Camii’nin manevi atmosferinden etkilendiklerini ve Tacettin dergahının ziyaretinin çok anlamlı olduğunu’ söylediler.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.