BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde FATİH Projesi Eğitimleri Başladı.

Eğitimde Fatih Projesi kapsamında düzenlenen Fatih Projesi - Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu 15/06/2015 tarihinde başladı. 
Eğitimde FATİH Projesi Eğitimleri Başladı.

     15/06/2015 tarihinde başlayıp 26/06/2015 tarihinde sona ercek olan Fatih Projesi - Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursları Fatih Projesi kapsamında etkileşimli tahta(ET) kurulumu gerçekleştirilmiş olan okullarımızda görev yapan öğretmenlere yönelik yapılmaktadır. Bugüne kadar bu eğitimlere 200 öğretmen alınmış olup, belirtilen tarihler arası düzenlenen 7 adet eğitime 97 öğretmen alınmıştır. Eylül ayı seminer dönemi içerisinde bu okullarımıza yeni atanan öğretmenler dahil olmak üzere proje kapsamındaki okullarda görev yapan daha önce bu eğitimi almamış tüm öğretmenlerin eğitime alınması planlanmaktadır. İlimizde düzenlenen bu eğitimler daha önce eğitici eğitimi almış olan BT İl Koordinatörü Orhan AKDENİZ, BT Rehber Öğretmenleri Murat ULUCA, Samet KÜÇÜK, Recep İLASLAN tarafından verilmektedir.

       Eğitimler öğretmen ve idarecilerin yoğun ilgisi altında devam etti. Fatih Projesinden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ahmet TUNCAY eğitimleri yerinde inceledi. Öğretmen sunumlarından birkaçını inceleyerek başarılı olan öğretmenlere belgelerini teslim etti.

    30 saat üzerinden gerçekleştirilen eğitimin amacı; ET kurulumu tamamlanan okullarda görev yapan öğretmenlerin Fatih Projesi ile okullarımıza sağlanmış olan bilişim teknolojileri ekipmanlarını tanımalarını, bu ekipmanları etkin ve verimli bir şekilde kullanmaları konusunda gerekli yardım ve desteği sağlamaktır. 

    Eğitim süresince öğretmenlerimizden bir kazanım doğrultusunda ET üzerinde sunulmak üzere çeşitli e-içerikleri barındıran bir sunum oluşturulması istenmektedir. Sunum içerisinde belirlenen kazanımla ilgili en az bir metin, düzenlenmiş olan en az bir resim, bir ses, bir video, bir canlandırma(animasyon) yada benzetim(similasyon) kullanılması istenmektedir. Öğretmenlerimiz tarafından sunum içerisinde kullanılacak e-içerikler öncelikle Bakanlığımız tarafından oluşturulan, e-içerik platformu olan EBA dan bulunması, bulunamaması durumunda diğer sitelerden temin edilmesi istenir. Düzenlenmiş olan e-içerikler ET yazılımı olan Antropi üzerine yerleştirilerek ET üzerinde sunumu gerçekleştirilir. Sunuda kazanımı öğretmekten ziyade o kazanımı nasıl öğreteceği üzerinde durur. Dersin hangi aşamasında hangi içeriği hangi amaçla kullandığı üzerinde duran öğretmen diğer öğretmenler tarafından akran değerlendirmesi yöntemi ile değerlendirmeye tabi tutulur. Bu vesile ile her öğretmenin bir kazanım doğrultusunda ufakta olsa bir e-içerik geliştirmesi ve bu e-içeriği ET üzerinde sunması sağlanmaktadır.

 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.