BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme kurslarında talep patlaması yaşanıyor.

Halk Eğitim Merkezimizde açılacak olan Destekleme ve Yetiştirme kurslarında talep patlaması yaşanıyor.
Destekleme ve Yetiştirme kurslarında talep patlaması yaşanıyor.

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Destekleme ve Yetiştirme kurslarına katılacak öğrenciler için Perşembe günü seviye tespit sınavı yapıldı. Saat 13:30 ‘da başlayan sınavda öğrenciler 160 dakika  ter döktü. 185 adayın katıldığı sınav, 14 salonda gerçekleştirildi. Sınavın amacı, başarı durumuna göre öğrencileri seviyelerine uygun sınıflara yerleştirmek, sınava katılmayan öğrencilerin ise; önceki girmiş oldukları YGS ve LYS puanlarına göre sınıflara yerleştirmektir.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemalettin KARABULUT ‘Öğrencilerin taleplerinin fazla olduğunu, hiçbir öğrencimizin mağdur olmayacağını, kurslarla ilgili daha önce toplantılar yaptıklarını; eğitmenlerin, öncelikle Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan istekli öğretmenler arasından seçileceğini, öğretmen yetersizliği durumunda dışardan görevlendirme yapacaklarını söyledi.’ 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.