BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planlama Toplantısı

2015-2016 eğitim-öğretim yılında açılacak olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili planlama toplantısı yapıldı.
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planlama Toplantısı

   2015-2016 eğitim-öğretim yılında örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenci ve kursiyerlere yönelik olarak verilecek olan destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili usul ve esasları belirlemek amacıyla planlama toplantısı yapıldı.

 

   Toplantıya Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin AKDOĞAN, Aydıntepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer ERASLAN, Demirözü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet YETGİN, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman ALGAN, Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi Müdürü Rikap Cemil KURT, Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recep BAYHANTOPCU, Bayburt Anadolu Lisesi Müdürü Hayri KOCABEY, Şehit Üsteğmen Cem Nuri Başgül Ortaokulu Müdürü Selçuk ÇAKMAK, Şehit Recep Eşiyok Ortaokulu Müdürü Sertaç ŞEKER  ve Bayburt Ortaokulu Müdür Yardımcısı Adem TÜRK katıldı.

 

   Alınan kararlarda;

a) Bütün ortaokul ve ortaöğretim okullarının kurs merkezi olması,

b) Ortaokullarda öncelikle 8. Sınıf öğrencilerine, ortaöğretim okullarında 12. Sınıf öğrencilerine kurs düzenlenmesi, diğer sınıflardan talep gelmesi durumunda da diğer sınıflara kurs açılması,

c) Mezun öğrencilere yönelik Halk Eğitim Merkezi tarafından hafta içi ve hafta sonu kurs açılması,

d) Kurs merkezlerine rehber öğretmen görevlendirilmesi,

e) Kursların TEOG ve YGS-LYS takvimlerine göre belirlenip açılmasına karar verildi.

    Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için Bakanlık tarafından açılacak olan e-kurs modülünün henüz açılmaması nedeniyle diğer hususların kurs modülü açıldıktan sonra görüşüleceği ve diğer konular üzerinde çalışılacağı belirtildi.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.