BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI YAPILDI

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI YAPILDI

          Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2014-1015 Eğitim Öğretim yılında düzenlenen destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili bir çalıştay düzelendi. Bayburt Öğretmenevinde düzenlenen çalıştaya Valimiz SayınYusuf ODABAŞ, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seydi DOĞAN, Milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, Bayburt genelinde görev yapan okul yöneticileri ve kurslarda görev alan öğretmenler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli eğitim Müdürü Seydi DOĞAN genel bir değerlendirme yaparak 2014-2015 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili eksikliklerin tespiti ve çözüm önerilerinin bizzat uygulayıcıların belirlemesinin daha verimli olacağı düşüncesi ile böyle bir çalıştay planladıklarını söyleyen DOĞAN, yapılacak çalışmalar ile birlikte önümüzdeki yıl daha etkin bir şekilde kursları devam ettireceklerini belirtti.

           Sayın Valimiz Yusuf ODABAŞ konuşmalarında kursların daha verimli olarak yürütülmesi için, yapılan çalışmaları takdir ettiğini fakat eğitimin uzun soluklu bir süreç olması hasebiyle hiçbir zaman mevcutla yetinilemeyeceğini, dolayısıyla bu çalıştayı da bu kapsamda değerlendirmek gerektiğini belirtti. İşbirliği ve karşılıklı fikir paylaşımını bu kursların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için elzem olduğunu ifade eden sayın Valimiz, şimdiye kadar her kademede kursların yürütülmesi için çalışan eğitimcilere teşekkür ederek önümüzdeki yılda  bu çalışmaların artarak devam etmesi gerektiğini söyledi.

         Çalıştayda bir önceki yıla dair genel bir değerlendirme yapılarak eksik ve aksayan yönlerin tespiti ve yaşanılan problemler dile getirildi. Çalıştayın ikinci bölümünde kurslarla ilgili önümüzdeki yıla dair nasıl bir planlanmanın yapılacağı ve daha iyi sonuçlar alınması için ne gibi tedbirlerin alınması gerektiği tartışılarak bakanlığa bir rapor halinde sunulmak üzere görüş ve öneriler dile getirildi. 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.