BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığının Örgün Eğitimi Destekleme Uygulamaları kapsamında düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları 03.10.2015 ( Cumartesi) tarihi itibariyle ilimizde başladı. Kursların ilk günü olması sebebiyle hem kursların işleyişi ile ilgili bilgi almak hem de öğrencilerimize başarılar dilemek üzere Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN beraberinde kurslardan sorumlu şube müdürüyle kurs merkezi olan okulları ziyaret ettiler.
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Ziyaretlerine Bayburt Ortaokulu ile başlayan Milli Eğitim Müdürümüz sınıflarında ziyaret ettiği öğrencilerle kurslar hakkında bazı bilgiler paylaştıktan sonra öğrencilerle gelecek hedefleri ile ilgili sohbet etti. Eğitim öğretimin başladığı ilk hafta itibariyle aynı şekilde kurslara da başlayan öğrencilerin kendileri için en doğrusunu yaptıklarını vurgulayan Seydi DOĞAN “ Devletimiz kurslarıyla, okullarıyla, öğretmenleri ve her türlü kaynağıyla sizin en sağlıklı bir şekilde eğitim almanız için daima yanınızdadır. Bugün itibariyle bütün okullarımızda kurslarımızı başlatmış bulunuyoruz. Destekleme kursları da bu anlamda hem okul derslerinize yardımcı olmak hem de yaklaşan sınavlara en iyi şekilde hazırlanmak adına sizler için büyük bir fırsattır. Ben bugün bu fırsatı çok iyi değerlendirdiğinizi görmenin mutluluğunu yaşıyor ve emeklerimizin hak ettiği karşılığı bulduğunu hissediyorum. Ümidimiz ve dileğimiz odur ki sizlerde emeklerinizi karşılığını en iyi şekilde alarak bu sürecin sonuna ulaşırsınız.” Diyerek duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. Bayburt Ortaokulunda bütün sınıfları dolaşarak öğrencilere başarılar dileyen Milli Eğitim Müdürümüz okul yöneticilerinden kursların genel durumu ve organizasyonu ile ilgili bilgiler alarak ziyaretini tamamladı.

 

Ardından Çoruh Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ve Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere başarı dileklerini ileten Milli Eğitim Müdürümüz öğrencilerin yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili süreci gereken hassasiyetle yürütüyoruz. Bu kapsamda örgün eğitim öğrencilerimize olduğu gibi okullarımızdan mezun olmuş öğrencilerimize yönelik kurslarımız olacaktır. Bu kurslarımız Halk Eğitim Merkezi koordinasyonunda gerçekleştirilecek olup en kısa zamanda faaliyete geçecektir. Buradan bütün vatandaşlarımızı ihtiyaç duymaları halinde Halk Eğitim Merkezimizle irtibat kurmaya davet ediyorum. Bir kez daha yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, bütün eğitim çalışanlarımıza ve şehrimize hayırlı olmasını ve başarılı bir yıl olmasını diliyorum.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.