BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN, Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında 31.08.2015 tarihi itibariyle eğitim-öğretime başlayan Korkut Ata Anadolu Lisemizdeki kursları ziyaret etti.
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Beraberinde Milli Eğitim şube müdürleriyle birlikte kurs merkezi olan Korkut Ata Anadolu Lisesini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürümüz, aynı zamanda destekleme ve yetiştirme kurslarının da başlangıcı olan kurs merkezi ile ilgili okul yöneticilerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Ardından sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet eden Seydi DOĞAN burada öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada öğrencileri gayretleri ve kararlılıklarından ötürü kutladığını belirterek “ Belki de birçok arkadaşınızın tatillerine devam ettiği günlerde sizin kendi isteğinizle burada bulunarak eğitim-öğretime erkenden başlıyor olmanız sizin açınızdan çok faydalı olduğu kadar biz eğitim yöneticileri açısından da sevindiricidir. Milli Eğitim Bakanlığının geçtiğimiz eğitim-öğretim yılı itibariyle uygulamaya koyduğu destekleme ve yetiştirme kurslarımız bu yıl da eğitim-öğretim yılı boyunca sizlere derslerinizde ve hazırlandığınız sınavlarda çok büyük katkılar sağlayacaktır. Kurslarımızda ihtiyaç duyulan ve talep olunan bütün dersleri verebilme imkanımız olduğunu bilmenizi isterim. Ayrıca yine bu kurslar kapsamında gelişiminizi periyodik olarak takip edebilmek adına bakanlığımızca hazırlanan kazanım testleri ve deneme sınavları sizlerin istifadesine sunulacaktır. Yine bu kurslarımızda sizlere danışmanlık etmesi için mutlaka bir rehber öğretmenimiz görevli olacak ve sizlere başta verimli çalışma yöntemleri olmak üzere stres yönetimi, etkili iletişim, zaman yönetimi gibi birçok konuda yardımcı olacak, yol göstereceklerdir. Diğer yandan mezun olan öğrencilerimizle ilgili Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde de bu kursların açılacağını, bugün itibariyle başvuruların alınmaya devam ettiğini ve sizlerle aynı şartlarda mezun öğrencilerimizin de istemeleri halinde Halk Eğitim Merkezimize başvuruda bulunarak bu kurslara katılabileceğini bir kez daha buradan duyurmak isterim. Bu anlamda yapılan ve yapılacak olan bu ve benzeri tüm çalışmaların sizlerin gayretiyle birlikte bir anlamı olacağını, bugün burada bulunuyor olmanızın da bunun en net ifadesi olduğunu söylemek gerekir . Sizleri, bu kurslarda görev alan öğretmenlerimizi ve kurs merkezi yöneticisi olarak iş ve işlemleri yürüten okul idarecilerimizi tebrik ediyor, yeni eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlar ve başarılar getirmesini temenni ediyorum. “ şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

Daha sonra kurslarla ilgili okul idarecileri ve öğretmenlerden bilgiler alan Milli Eğitim Müdürümüz kurs merkezinden ayrıldı.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.