BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BT Rehber Öğretmenleri İle EBA Tanıtım Toplantısı Düzenlendi.

21/11/2014 tarihinde UZEM salonunda EBA tanıtım toplantısı düzenlendi toplantıya Fatih Projesinden sorumlu Şube Müdürü Ahmet TUNCAY, İL BT Koordinatörü Orhan AKDENİZ ve proje kapsamında kurulumu tamamlanmış olan okullarda görevli BT Rehber öğretmenleri katıltı.
BT Rehber Öğretmenleri İle EBA Tanıtım Toplantısı Düzenlendi.

 

 

                 EBA içeriklerinin branşlara göre kullanımı ve EBA’daki mobil içeriklerin tabletlerde kullanımını sağlamak ve EBA Kullanımını yaygınlaştırmak amacı ile BT Rehber Öğretmenleri toplantısı yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur. Toplantı proje kapsamında kurulumu tamamlanmış olan okullarda görevli BT Rehber öğretmeninin katılımı ile 21/11/2014 tarihinde saat 15.30 da UZEM salonunda toplantımız gerçekleştirilmiştir.

                Toplantıya Fatih Projesinden sorumlu şube müdürü Ahmet TUNCAY, BT İl Koordinatörü Orhan AKDENİZ ve İlimizde proje kapsamındaki okullarda BT Rehber Öğretmeni olarak görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri katılmışlardır.

                Fatih Projesi (değerlendirme) eğitimde alınan kararlar doğrultusunda yapılan toplantı aşağıda belirtilen gündem maddeleri doğrultusunda gerçekleştirilmiştir.

Gündem Maddeleri

1.               1.  Açılış ve yoklama

       2 . “Fatih Projesi 2. FAZ Yerel Alan Ağı(LAN) Pasif Üyeler ve Aktif Cihazlar Kurulum İşi” mevcut durumun, yapılan değişikliklerin ve oluşturulacak olan geçici muayene ve kabul komisyonlarında BT Rehber Öğretmenlerin durumunun görüşülmesi.

3.              3. Fatih Projesi 2. FAZ kapsamında kurulumu yapılacak olan donanımların durumu ve 1. Fazdakinden farkının görüşülmesi.

4.             4. Donanımların öğretmenler tarafından etkin ve verimli kullanılabilmesinin sağlanması için yapılacakların görüşülmesi.

5.             5. EBA’nın yaygınlaştırılarak sınıf içi ve dışı kullanımının artırılması için yapılacakların görüşülmesi.

6.             6. MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının ADSL Paketleri ve hızlarının artırılması hususunda ki yazısına istinaden yapılan ve yapılacak olan iş ve işlemlerin görüşülmesi.

7.             7. Dilek ve temenniler

8.             8. Kapanış.

 

 

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.