BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAYBURT´ta DYNED ÇALIŞMALARI

DYNED İngilizce Dil Eğitim Sistemiyle ilgili Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Hizmet içi Eğitim Merkezinde eğitim çalışması düzenlendi.
BAYBURT´ta DYNED ÇALIŞMALARI

2008 yılından itibaren tüm Türkiye’de ilk ve orta okulların yanı sıra 2014 yılından itibaren liselerde de uygulanmaya başlanan DYNED İngilizce Dil Eğitim Sistemi ilimizde görev yapan İngilizce Öğretmenlerine tanıtıldı. Programın açılışında DYNED İl Koordinatörü aynı zamanda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M.Fatih ULUCA kısa bir konuşma yaparak şu noktalara değindi. “ DYNED sistemiyle ilgili yapacağımız çalışmaların başlangıcı olan bu eğitimle bugünden itibaren bu sistemi okullarımızda etkin bir şekilde kullanmaya başlayacağız. Bu anlamda bu sistemi incelediğimizde görüyoruz ki öğrencinin bire bir çalışmasına, İngilizceyi yaparak ve eğlenerek öğrenmesine ve özellikle bireysel başarısını takip etmesine olanak sağlayan kapsamlı bir sistemdir. Diğer yandan öğretmenlerimizin de etkin kontrol ve rehberliğine imkan veren bu sistemle öğrencilerimiz öğretmenleriyle yüz yüze olmadan da öğrenebilecek, öğretmenlerimiz de okul dışında öğrencilerinin İngilizceyle ilgili neler yaptığını kolayca kontrol etme ve gerektiğinde onları yönlendirme imkanına kavuşmuş olacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyor hem bu eğitimin hem de bu eğitimden sonra başlayacak çalışmaların hayırlı, verimli ve başarılı olmasını temenni ediyorum.”
Konuşmanın ardından eğitim programına geçildi. Sistemle ilgili teknik bilgiler BT İl Koordinatörü Orhan AKDENİZ tarafından, sistemin nasıl kullanılacağı ve içeriğiyle ilgili bilgiler İl Proje Ekibi Koordinatörü Hüseyin AKDOĞAN tarafından katılımcı öğretmenlerimizle paylaşıldı. Sunumların ardından soru-cevap şeklinde bilgi paylaşımı yapıldıktan sonra sistemi kullanmak için gerekli olan kurulum CD´lerinin dağıtımı yapıldı.

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.