BAYBURT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bayburt Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi (BEKAP)

Bayburt Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi (BEKAP)

Bayburt Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi (BEKAP) toplantısı Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, Belediye Başkanımız Mete MEMİŞ, Milli Eğitim Müdürümüz Atanur ÇAĞLAYAN ile birlikte Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi.

Bayburt’ta eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden 14 bin öğrenciyi kapsayan projeyle milli ve manevi değerlerine bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık, teknolojiyi üst seviyelerde kullanarak akademik başarıda artış sağlayan bireyler yetiştirilmesi hedefleniyor. İlk olarak Mart ve Haziran ayları arasında uygulanıp ilerleyen yıllarda güncellenerek devam ettirilmesi planlanan proje kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okul ve kurumlarda çeşitli faaliyetler hayata geçirilip, verimliliği izlenecek.

Öğretmen Evi’nde düzenlenen proje tanıtım toplantısında büyük çoğunluğunu eğitimcilerin oluşturduğu proje paydaşlarına hitap eden Vali İsmail Ustaoğlu, ildeki yöneticiler olarak eğitim üzerinde önemle durduklarını ifade etti. Projenin hayata geçirilmesiyle eğitimde önemli mesafeler kat etmeyi hedeflediklerini bildiren Vali İsmail Ustaoğlu, “Hayata geçireceğimiz bu projeyle çocuklarımızın saklı kalan yeteneklerini ortaya çıkararak onları çok yönlü bir biçimde geleceğe hazırlayacağız.” dedi.

Vali İsmail Ustaoğlu, başarıyı sınavlardan elde edilen puanlara göre değerlendirmenin tamamen doğru olmadığını aktararak, “Şu an çocuklarımız adeta robotlaşmaya doğru gidiyor. Tüm zamanını bir odaya kapanık durumda geçiriyor. Evlerimizde bile çocuklarımızı birkaç gün görmediğimiz zamanlar oluyor. En yakınındaki arkadaşını bile rekabetin ötesinde kendisine düşman gibi görebiliyor. Bu maalesef çok kötü bir durum. Bizim bunları acil olarak düzeltmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Ailelerin, öğrencileri çeşitli nedenlerle başarılı olmaya zorlamasının kendine yabancılaşmayı da beraberinde getirdiğini kaydeden Vali İsmail Ustaoğlu, “Bir bakıyorsunuz çocuklarımız dünyadan bihaber, sosyal çevreden uzak bir şekilde yetişmiş. Bunun da uzun vadede çok ciddi sıkıntıları beraberinde getirdiğine tanıklık ediyoruz. İşte bizim 6 başlık altında hayata geçireceğimiz bu proje kapsamında uygulayacağımız faaliyetlerle çocuklarımızı geleceğe hazırlamış olacağız.” ifadelerini kullandı.04-03-201704-03-201704-03-201704-03-2017

Gençosman Mah. Turgut Özal Bulvarı No.113 Kat.1 PK. 69000 Merkez / BAYBURT - 0 458 280 69 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.